Half-Life: Legendarny hit Valve za darmo! Jednak tylko dla nielicznych

To miała być całkiem sympatyczna niespodzianka na zbliżający się weekend. Valve udostępniło pierwszą połowę Half-Life’a jako darmową grę, dostępną na Steam. Według informacji zawartej na stronie produktu - nietypowa “promocja" potrwać miała do 20 listopada i skorzystać z niej miał każdy, kto odwiedził kartę gry i przypisał sobie grę do konta. Jak to zwykle bywa w takich wypadkach - nic, co piękne nie trwa wiecznie i tak też było w przypadku rozdawnictwa tej ponad 20-letniej gry. Co poszło nie tak?

Half-Life jest kultową, debiutancką grą studia Valve, wydaną jeszcze w 1998 roku. Był to jeden z pierwszych FPS-ów, który oferował graczom niemal filmowe doświadczenia. A przy okazji miał bardzo fajny tryb multiplayer, przyjazny tym, którzy lubią się bawić w modowanie gier. I tak powstał... Counter-Strike. A poza tym chociażby Team Fortress Classic. Bez dwóch zdań, Half-Life w momencie premiery był fenomenem i został nim na długo potem.

Reklama

Jeśli więc z jakiegoś powodu nie mieliście jeszcze okazji zagrać w tego klasyka, możecie zawsze możecie nadrobić zaległość i pobrać go ze Steama. Niektórym szczęśliwcom udało się nawet zgarnąć oldschoolowy hit za darmo! Jednak grupa ta niestety, nie jest zbyt wielka, bo promocyjna oferta zakończyła się niemal tak szybko i niespodziewanie, jak się rozpoczęła. W ciągu ok. czterech godzin od uruchomienia Valve postanowiło zepsuć zabawę i dezaktywowało możliwość darmowego pobierania przeboju PC sprzed lat.

Zbyt duża ilość chętnych czy może pomyłka? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie - producent do tej pory nie skomentował sprawy. Jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem może być chęć podbicia zamówień OLED-owego Steam Decka, którego sprzedaż ruszyła właśnie w tym samym czasie.

Niezależnie od tego, czy zaliczasz się do nielicznego grona szczęśliwców, który udało się wczoraj zgarnąć Half-Life'a za darmo, czy posiadasz go na dysku od dawna, to warto wspomnieć o niezwykle rozbudowanej bibliotece modów do gry, z których kilka każdy fan serii powinien sprawdzić obowiązkowo. Na przykład mod, który dodaje obsługę Path-Tracingu. Jego autorem jest sultim_t, który zaprojektował również podobne mody dla Dooma, Serious Sama TFE oraz Quake’a. Następny w kolejce jest “AI-enhanced HD Texture Pack" - tu chyba nazwa mówi sama za siebie.

A jeśli nie pasują wam mody jako takie, to możecie jeszcze sprawdzić wersję Enriched Half-Life’a. Jej twórcy postanowili odświeżyć oryginalne mapy kampanii dla pojedynczego gracza. No i na koniec Half-Life: Delta czyli całkowita konwersja i zupełnie nowe misje fabularne. Łącznie to 4 rozdziały i 31 map. Wersję Enriched znajdziecie tutaj.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Half-Life | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy