​Half-Life Alyx otrzymuje moda, który oferuje kolejne godziny rozgrywki

Wraz z modyfikacją, Half-Life Alyx otrzymało nową fabułę i dodatkową zawartość na godziny grania.

Po dwóch latach pracy gracze nareszcie mogą pobierać moda Half-Life: Alyx LEVITATION. Mod dodaje nową historię, która kontynuuje przygodę tam, gdzie zakończyła ją podstawka.

Half-Life: Alyx to najnowsza “część" serii Half-Life, która w całej historii pełni rolę prequela “dwójki". Gra wywołała co prawda pewne kontrowersje wśród fanów serii, przez to, że zwróciła się w kierunku grafiki wyświetlanej w VR, jednak u zdecydowanej większości graczy oraz recenzentów zebrała pozytywne opinie, nawet mimo faktu, że wszyscy nadal czekają na nigdy niewydane Half-Life 3.

Reklama

Z CS-a do wirtualnej rzeczywistości

LEVITATION natomiast to mod stworzony przez zespół prowadzony przez uznanych moderów - FMPONE oraz CoreyLaddo. FMPONE możecie kojarzyć jako autora wielu niezwykle popularnych map do Counter-Strike’a, natomiast CoreyLaddo jest znany ze swoich filmów z G-Manem w roli głównej, które umieszcza na Youtube. Dodatek wprowadza zupełnie nową kampanię, która powinna zająć około 3 do 5 godzin. Co prawda pierwszy zwiastun moda pojawił się jeszcze w kwietniu, ale prace nad nim były prowadzone już od dawna. Zespół chciał stworzyć coś porównywalnego w kwestii jakości do oryginalnej gry, a czy im się to udało - możecie zobaczyć na najnowszym zwiastunie:

W kampanii fabularnej moda znowu wcielamy się w Alyx Vance, która próbuje odkryć tajemnice Sektora X w City 17. Unoszący się w powietrzu budynek oraz dwóch zaginionych członków ruchu oporu sprawiają, że Alyx wyrusza by przeprowadzić własne śledztwo, a ze zwiastuna wynika, że znalezienie odpowiedzi na nurtujące ją pytania nie będzie łatwe. 

Będzie musiała się przebić przez siły Kombinatu, używając jedynie swojej inteligencji, narzędzi oraz drobnej pomocy Russella. Mod jest dostępny dla każdego posiadacza podstawowej wersji gry, jest darmowy i można go pobrać z Warsztatu Steam. Jeśli zaś chodzi o samą podstawkę, to akurat jest idealny moment na to, by się z nią zapoznać, bo Valve oferuje ją w ramach jesiennej promocji.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy