Reklama

Hades - jedna z najlepszych gier 2020 roku trafi na PS4 i PS5

​To jeszcze nic oficjalnego, ale wiadomo o tym z wiarygodnego źródła.

O tym, że Hades zostanie przeniesiony na PlayStation 4 i PlayStation 5, dowiedzieliśmy się dzięki... południowokoreańskiej agencji, która zajmuje się przypisywaniem kategorii wiekowych do gier wideo. Na forum ResetEra jeden z użytkowników wspomniał, że gra w wersjach na konsole Sony pojawiła się w bazie organu.

Reklama

Co prawda, teoretycznie Hades pojawił się w niej wyłącznie w wersji na PlayStation 4, ale niemożliwe wydaje się, aby gra nie działała na PlayStation 5 w ramach wstecznej kompatybilności. Nie podano żadnej daty premiery, więc może się okazać, że na konwersję poczekamy jeszcze nawet kilka miesięcy.

W przeszłości dochodziło już niejednokrotnie do tego, że o istnieniu jakiejś gry dowiadywaliśmy się dzięki wspomnianej południowokoreańskiej agencji, będącej tamtejszym odpowiednikiem europejskiego PEGI oraz amerykańskiego ESRB. A zatem to, że Hades trafi na PlayStation 4 i PlayStation 5, można wziąć niemal za pewnik.

Hades to gra autorstwa studia Supergiant Games, które wcześniej wydało na świat tak docenione tytuły, jak Bastion czy Transistor. Wydany w ubiegłym roku roguelike błyskawicznie trafił na listy przebojów. Nie znamy dokładnej liczby sprzedanych kopii (wiadomo tylko, że w ciągu trzech dni od premiery rozszedł się ich ponad milion), ale średnia ocen na Metacriticu to 9,3/10 w przypadku dziennikarzy i 8,9/10 w przypadku graczy. To absolutna czołówka wśród ubiegłorocznych premier.

Hades został doceniony m.in. za fabułę, postacie, wciągającą rozgrywkę, charakterystyczną grafikę czy ścieżkę dźwiękową. Dzieło Supergiant Games nominowano do wielu nagród, spośród których część udało się jej zgarnąć. Na przykład w plebiscytach Golden Joystick Awards i The Game Awards 2020 uznano ją za najlepszą grę niezależną, a w British Academy Game Awards - za najlepszą produkcję ubiegłego roku w ogóle.

Produkcja Supergiant Games do tej pory trafiła na pecety oraz konsole Nintendo Switch. Od dawna można się było spodziewać, że w końcu zostanie przeniesiona także na "większe konsole". Póki co nie wiadomo nic na temat konwersji na Xboksy One i Xboksy Series X|S.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje