Hades 2 ogromnym hitem! Doskonałe recenzje i imponująca popularność gry

Po zaledwie jednym dniu od debiutu wczesnego dostępu Hades 2 stało się jasne, że mamy do czynienia z hitem. Gracze zgodnie informują, że Supergiant przeszło samych siebie.

Kiedy informowaliśmy Was wczoraj o pierwszym rekordzie graczy na Steamie w wykonaniu Hades 2, sugerowaliśmy, że będzie to dopiero początek w wykonaniu Supergiant. Nie musieliśmy w rezultacie długo czekać na poprawienie tego wyniku. Po kolejnych kilkunastu godzinach udało się ustanowić kolejny rekord. W najlepszym momencie na Steamie do gry zalogowanych było 103 567 osób.

Reklama

Hades 2 wieczorem wylądował w rezultacie w rankingu 10 najpopularniejszych produkcji Steama. Wynik nieporównywalny jest wciąż do rekordów Counter-Strike’a, PUBG czy nawet tegorocznego wyniku Palworld, ale ponad 100 tysięcy w wykonaniu gry w pierwszym dniu early accessu to osiągniecie, którego Supergiant pozazdrościłoby bardzo wielu deweloperów.

Co równie istotne, pierwsze recenzje zdają się sugerować, że mamy do czynienia z bardzo udaną produkcją. W momencie pisania tego artykułu miłośnicy roguelike’ów opublikowali na Steamie blisko 12 tysięcy recenzji. Aż 96% z nich jest pozytywna, a niektórym użytkownikom platformy Valve w nowej produkcji Supergiant udało się już spędzić ponad 10 godzin.

Jedna z popularniejszych recenzji krótko stwierdza, że Supergiant zrobił po prostu dokładnie to samo, co ostatnio. W tym kontekście jest to jednak rozumiane jako bardzo pozytywna cecha sequela. Wiele osób wspomina również, że w aktualnym stanie jest to nawet gra lepsza od poprzednika. Mówi się o bardziej płynnych i dopracowanych mechanikach, o świetnej ścieżce dźwiękowej i kapitalnym systemie walki.

Wiele wskazuje na to, że Supergiant Hadesem 2 może odnieść nawet większy sukces. Pierwsza część przyniosła grze sporo rozgłosu i pozwoliła uwierzyć w zdolności deweloperów studia. Teraz dostaliśmy z kolei kolejne świadectwo ich możliwości oraz zwiastun tego, że w tym gatunku zrobić można jeszcze więcej. Warto również mieć na uwadze, że na razie jest to tylko early access, a do pełnej, kompletnej wersji gry zostało sporo czasu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hades 2 | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy