GTA VI z coraz mniejszymi szansami na prezentację jeszcze w tym roku?

Po Reddicie krąży opinia, zapoczątkowana przez pewnego insidera, według której szanse na oficjalną prezentację GTA VI są coraz mniejsze.

Jak do tej pory, w temacie GTA VI ze strony Rockstar Games działo się niewiele. O grze wiemy więcej z nieoficjalnych wycieków, kradzieży danych i domysłów, niż od samych twórców. Co prawda na oficjalnym blogu gry na początku zeszłego roku pojawił się wpis oficjalnie potwierdzający, że trwają prace nad GTA VI, ale to właściwie wszystko. 

Inne informacje i domysły pochodzą z danych wykradzionych przez pewnego nastolatka oraz z rozmów Rockstar z akcjonariuszami. No i jest jeszcze postać Bryana Zampelli, który robi wszystko by to na nim skupiła się uwaga gamingowych mediów, m.in. wrzucając do sieci film bardzo mocno nawiązujący do gry. Ma to być sugestia, że to właśnie Zampella zagra jedną z głównych postaci w nowej grze - która, przypomnijmy, ma mieć tym razem dwoje bohaterów. Tak, to też są (mocno wiarygodne) domysły.

Reklama

Wszystko to sprawia, że gracze czekają na moment, kiedy wreszcie Rockstar zdecyduje się ujawnić oficjalnie jakiekolwiek materiały i postępy z prac nad GTA VI. To jednak, zdaniem pewnego insidera, może wcale nie nastąpić tak szybko, jak wszyscy mają nadzieję.

Chris Marx nie jest co prawda aż tak wiarygodny i skuteczny jak wielu innych jego “kolegów po fachu", ale udało mu się skutecznie zapowiedzieć Fable i PayDay 3 przed ich oficjalnymi zapowiedziami. Jednak jego najnowsze sensacyjne doniesienia brzmią dość niepewnie.

Zdaniem Chrisa, na prezentację gry przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Dlaczego? Bo ponoć Rockstar chce trzymać się cyklu, w którym pomiędzy zapowiedzią, a oficjalną premierą gry mija rok. A to by oznaczało, że gra musiałaby się pojawić za rok, na co ponoć są niewielkie szanse - i tu akurat jestem skłonny przychylić się do wersji insidera. Nadal jednak istnieją pewne szanse, że Chris najzwyczajniej się myli, co potwierdzałyby założenia finansowe firmy, która spodziewa się zwiększonych przychodów na przełomie 2024 i 2025 roku. Wiele premier dużych gier ukazuje się bowiem w okolicach od października do grudnia - tak jest chociażby z wieloma tytułami, zapowiedzianymi ostatnio przez Xboxa. Podobnie może być też w przypadku GTA VI.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rockstar Games | GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy