GTA V: Enhanced Edition - ile miejsca zajmie gra na PlayStation 5?

​Grand Theft Auto V to gra, która rozgrzewa emocje wielu milionów graczy na całym świecie. Społeczność czeka na kolejną część legendarnej serii od Rockstar Games, ale najpierw czeka nas wersja na nowe generacje konsol. Ile będzie potrzebowała miejsca na dysku PlayStation 5? O tym dowiecie się z tego materiału.

Grand Theft Auto jest jedną z najsłynniejszych serii gier w historii przemysłu gamingowego. Najnowsza część - GTA V cieszy się nieustannie od niespełna 9 lat wielką popularnością. Gra była ogromnym hitem.

Głównie ze względu na rozbudowany świat, innowacyjną koncepcję grania trzema postaciami i sprawną możliwość przełączania się między nimi. Warstwa graficzna również zabierała dech w piersiach. Zarówno na tamten czas, jak i na obecny, GTA V jest tytułem ponadczasowym, arcydziełem w świecie gamingu.

Reklama

Nic zatem dziwnego, że GTA Online do teraz cieszy się ogromną popularnością, a gra jest nadal w czołówce najlepiej sprzedawanych pozycji na rynku. Wielu jednak czeka już na GTA VI, które studio Rockstar Games zapowiedziało nieśmiało kilka tygodni temu.

Jednak zanim nastąpi premiera kolejnej części Grand Theft Auto, czeka nas premiera na konsole nowej generacji w nieco odświeżonym wydaniu. Ma mieć to miejsce 15 marca, więc już za kilka dni. Dowiedzieliśmy się jednak już, ile miejsca na dysku twardym konsoli PS5 zajmie GTA V. Fani mogą się mocno zdziwić.

Według informacji, jakie są dostępne w sieci, GTA V na konsole nowej generacji zajmie 86,8 GB. W porównaniu do wydanego niedawno Gran Turismo 7 jest to o 10 GB mniej. Można zatem być pozytywnie zaskoczonym, że tak rozbudowana i zaawansowana gra jednak nie będzie potrzebowała ogromnych zasobów na dysku.

Warto jednak mieć na uwadze to, że gra ma już 9 lat, więc teoretycznie można było się spodziewać mniejszej "wagi" plików. Nie zmienia to faktu, że GTA V na konsole nowej generacji z pewnością znajdzie wielu nabywców.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA V
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy