GTA V: Graficzne porównanie wersji na PC z konsolami nowej generacji

​Już tylko dni dzielą nas przed oficjalną premierą Grand Theft Auto V na konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. W sieci pojawiło się kilka zrzutów ekranu z odświeżonej i według producentów - bardziej zaawansowanej graficznie wersji gry na next-geny. Czy mówimy zatem o rewolucji?

Kultowe GTA V swoją premierę miało blisko 9 lat temu. Pomimo tego, Rockstar Games nie spieszy się do wydania kolejnego, głośno zapowiadającego się tytułu - GTA VI, wobec którego w ostatnich miesiącach pojawił się cały ogrom wszelkich spekulacji i niepotwierdzonych przecieków.

Ciężko się jednak dziwić producentom, skoro leciwe GTA V nadal jest jedną z najchętniej ogrywanych gier na świecie, na co wskazują wszelkie statystyki. Tytuł cieszy się ogromną popularnością w trybie wieloosobowym i chętnie również oglądany jest w serwisach streamingowych takich jak YouTube Gaming czy Twitch.

Reklama

Grand Theft Auto V już za kilku dni zadebiutuje na konsole nowej generacji. Developerzy zapowiedzieli, że wydanie to będzie bardziej zaawansowane pod względem wizualnym. Pojawić się mają lepsze tekstury, nowe tryby graficzne i wsparcie innych technologii, których starsze wydanie gry nie obejmowało.

GTA V. Porównanie grafiki między wersją na PC, a PlayStation 5 / Xbox Series X|S

Na fanowskim koncie "GTA Series Videos" w serwisie Twitter umieszczono kilka zrzutów ekranu, stanowiących materiał porównawczy między wersjami gry na komputery, a konsole nowej generacji. Przykład wzgórza Vinewood obrazuje, że delikatnie poprawiono oświetlenie terenu i w większym stopniu zadbano o szczegółowość konkretnych elementów.

Trzeba jednak chyba zgodzić się z większością wpisów i komentarzy, które podkreślają, że poprawa jest zauważalna, ale nie ma w tym przypadku mowy o jakiejś rewolucji. Na nocnych zdjęciach porównawczych zmiany są być może bardziej zauważalne. Na samym początku, w oko rzuca się jaśniejsze otoczenie i lepsza gra świateł.

Grand Theft Auto V na konsole: PlayStation 5, Xbox Series X/S pojawi się już 15 marca.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama