GTA Online: Mniej nowego contentu w grze oznacza wygaszanie projektu?

Miliony graczy na całym świecie od miesięcy oczekują nowych, oficjalnych informacji na temat procesu powstawania GTA VI. Takowych Rockstar jednak nie publikuje, więc społeczność graczy musi bazować na szczątkowych informacjach i domysłach. Jednym z nich jest mniejsze w ostatnim czasie zaangażowanie studia w GTA Online.

GTA Online przez lata ugruntowało pozycję

GTA Online istnieje na rynku już niespełna 10 lat. Produkcja zadebiutowała w październiku 2013 roku i do dziś jest jedną z najbardziej dochodowych gier. Dlatego GTA Online jest swego rodzaju fenomenem, który po tak długim czasie od premiery nadal jest bardzo chętnie grywalne. Studio Rockstar rozwijało content w grze, przyciągając coraz większą rzeszę nowych graczy. Jednak w ostatnim czasie tych większych aktualizacji jest zauważalnie coraz mniej.

Reklama

W ubiegłym roku na serwery GTA Online trafiły jedynie dwie duże aktualizacje, a w tym roku tylko jedna, choć mamy dopiero połowę maja i w tej kwestii może się jeszcze sporo zmienić. Jednak wiele wskazuje na to, że twórcy coraz bardziej wygaszają projekt pt. GTA Online. Zmniejszona aktualizacja nowych treści mocno to sugeruje. Rockstar coraz mniejszą uwagę poświęca GTA Online, prawdopodobnie na rzecz innych projektów. O jakich mowa?

GTA VI coraz bliżej? Sporo na to wskazuje

Pierwszym nasuwającym się na myśl jest oczywiście GTA VI. Gra oczekiwana już od wielu lat, jest oficjalnie w procesie twórczym, ale nie wiadomo na jakim aktualnie etapie. Premiera gry nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez producentów, co dodatkowo rozbudza oczekiwania.

Jednak mniejsze zaangażowanie w GTA Online może być spowodowane pracami nad "szóstką". Według różnych przecieków premiera gry miałaby nastąpić w 2024 lub 2025 roku, a w ciągu kilku miesięcy mielibyśmy poznać pierwszy trailer.

W ostatnich miesiącach mówiono również o możliwej reaktywacji kontrowersyjnej gry "Bully: Scholarship Edition". Na to są jednak nieco mniejsze szanse, gdyż prawdopodobnie większość pracy w Rockstarze pochłaniają prace nad GTA VI - głównym dziełem studia od wielu lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA Online | GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy