GTA 6 będzie kosztować więcej niż 70 dolarów? CEO Take-Two prowokuje spekulacje

Najnowsza wypowiedź Straussa Zelnicka sugeruje, że Grand Theft Auto 6 planuje pobić wiele różnych rekordów. Szykujcie swoje portfele...

Dyskusja na temat rosnącej ceny gier trwa od dłuższego czasu. Chociaż wielu użytkowników PC gra w darmowe produkcje albo korzysta z licznych przecen na Steamie, na konsolach aktualnej generacji za produkcję AAA trzeba zapłacić 70 dolarów. Fakt ten stał się już standardem i ostatecznie część osób wyszła z założenia, że koszty produkcji rosną, a stworzenie większej gry zajmuje lata.

Znacznie większa grupa osób ma jednak problem z faktem, że na 70 dolarach dopiero zaczyna się cena. Wydawcy zaczynają oferować bowiem wczesne dostępy do gier single-player, kosmetyczne przedmioty, waluty premium, a ostatnio nawet ekskluzywną zawartość. Podstawowa, wyceniona na 70 dolarów wersja zostaje więc okrojona, aby za drobny jej fragment kasować dodatkowe pieniądze.

Reklama

Na temat aktualnych cen gier i potencjalnej ceny Grand Theft Auto 6 wypowiedział się niedawno Strauss Zelnich, CEO Take-Two Interactive. Nie podał on oczywiście konkretne kwoty, której na tym etapie prawdopodobnie sam nie jest jeszcze pewny, ale przyznał, że w jego opinii jest to kwestia wartości. Stosunek ceny do zawartości w przypadku GTA jest bardzo pozytywny.

Z wypowiedzi Zelnicka można wywnioskować, że cena Grand Theft Auto 6 nie została jeszcze wyznaczona i Take-Two cały czas analizuje sytuację. Bez wątpienia będzie to ogromna premiera, która głośnym echem rozejdzie się po całym świecie. Na pewno wielu graczy jest też gotowych zapłacić więcej niż 70 dolarów za grę, w której potencjalnie spędzą setki godzin. Pytanie na jakiej kwocie stanie Take-Two.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz kiedy po branży krążą plotki o potencjalnej cenie GTA 6. Mówiło się wtedy, że nowa odsłona popularnych gier akcji może kosztować nawet 150 dolarów. Na razie graczom pozostają jednak tylko spekulacje. Premiera GTA 6 planowana jest na razie na jesień 2025 roku. Jeżeli nie ulegnie to zmianie, nie powinniśmy czekać już długo na preordery i ujawnienie ceny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Take-Two
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama