Reklama

Gry Sony nigdy nie trafią do PlayStation Plus na premierę

Sony nigdy nie pójdzie ścieżką Microsoftu i nie zaoferuje swoich exclusive'ów na premierę w ramach usługi PlayStation Plus.

Nie wiemy, czy Japończycy znają powiedzenie "nigdy nie mów nigdy", ale Sony wydaje się zdeterminowane w realizowaniu swojej strategii. Hiroki Totoki, dyrektor finansowy koncernu, stwierdził, że exclusive'y na PlayStation 4 i PlayStation 5 nigdy nie będą trafiać do PlayStation Plus na premierę, ponieważ pogorszyłoby to ich jakość. Produkcje zespołów Santa Monica Studio, Insomniac Games czy Naughty Dog zawsze mają trafiać najpierw do sklepów, a dopiero po latach - choć niekoniecznie - mogą zawitać do usługi abonamentowej Sony.

Reklama

Totoki nie chciał komentować poczynań Microsoftu, który stosuje odmienną strategię - udostępnia w ramach abonamentu Game Pass wszystkie swoje exclusive'y na premierę. Wytłumaczył natomiast, że jeśli Sony miałoby pójść taką ścieżką, spowodowałoby to zmniejszenie nakładów na rozwój i tym samym przełożyłoby się na spadek jakości gier PlayStation Studios. Japończycy po prostu chcą zarabiać więcej, ale i inwestować więcej w swoje ekskluzywne tytuły.

PlayStation Plus w nowym wydaniu

Jednak Sony nie pozostaje obojętne wobec poczynań Microsoftu i planuje nawiązać bardziej równorzędną konkurencję między usługami abonamentowymi. PlayStation Plus w czerwcu zostanie rozbudowane o dodatkowe dwa warianty. W ramach Extra otrzymamy dostęp do biblioteki 400 gier z PS4 i PS5 (za 58 zł miesięcznie / 400 zł za rok), a w ramach Premium dodatkowo 340 gier z PSX, PS2, PS3, PSP oraz demonstracyjne wersje gier (za 70 zł miesięcznie / 480 zł za rok).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy