Gry Activision Blizzard w tym Call of Duty trafią do usługi Ubisoft+

Activision Blizzard idzie na ustępstwa i otwiera się na zupełnie nową społeczność. Przejęcie firmy przez Microsoft przyniesie niektóre gry wydawcy na Ubisoft+.

Przez chwilę wydawało się, że do przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft może ostatecznie nie dojść. Sony robiło, co mogło, obserwowaliśmy ich regularne sprzeciwy, ale wszystko zdaje się wreszcie zmierzać w kierunku zatwierdzenia tej legendarnej transakcji. Właśnie dostaliśmy przedsmak tego, jak może wyglądać ta nowa przyszłość.

Na stronie Ubisoftu pojawił się krótki wpis zapowiadający nowości nadchodzące do usługi Ubisoft+. W odpowiedzi na obawy brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków prawa do strumieniowania gier Activision Blizzard w chmurze trafiły właśnie do francuskiej firmy. Dotyczy to wszystkich obecnych i nowych gier, które zadebiutują na PC i konsolach przez następne 15 lat.

Reklama

Podpisana właśnie umowa wejdzie w życie, kiedy transakcja pomiędzy Activision Blizzard a Microsoftem zostanie sfinalizowana. Ubisoft zyska dzięki temu kilka solidnych powodów, aby wykupić ich subskrypcję, a Microsoft pokaże, że obawy związane z tym przejęciem nie są im obojętne i planują je adresować.

Na więcej informacji na temat nowej oferty Ubisoft+ przyjdzie jeszcze prawdopodobnie czas. Na razie wydawca poinformował, że gry Activision Blizzard będą dostępne w ramach subskrypcji Ubisoft+ Multi Access. W ten sposób gracze zyskają dostęp do nadchodzących nowości na PC, Xboxach, PlayStation oraz Amazon Luna.

Dla fanów strumieniowania gier w chmurze jest to świetna wiadomość. Activision Blizzard ma pod swoimi skrzydłami kilka głośnych produkcji, które rozwijane będą przez długie lata. Call of Duty może z kolei zyskać dzięki tej decyzji jeszcze więcej użytkowników, skoro każda nowa odsłona może debiutować również w subskrypcji Ubisoft+.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft+

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy