Grupa handlarzy próbowała kupić tysiąc konsol Xbox Series X. Sklep anulował zamówienia

​Grupa, która odpowiada za masowe wykupienie PlayStation 5 próbowała nabyć tysiąc egzemplarzy Xbox Series X, ale sklep odmówił wysyłki towaru i anulował złożone wcześniej zamówienia.

Problemy z dostępnością konsol nowej generacji utrzymują się cały czas i stanowią niemałą przeszkodę w nabyciu wybranego urządzenia. Sony wprawdzie obiecało nowe dostawy w okresie świątecznym, ale czy przyniesie to pożądany efekt przy tak sporym zainteresowaniu kupujących, dopiero się przekonamy.

Istnieje pewna grupa o nazwie CrepChiefnotify, która masowo wykupowała PlayStation 5 i twierdziła też, że "zabezpieczyła" tysiąc egzemplarzy Xbox Series X. Tym razem jednak sukcesu nie odniesie, ponieważ sklep anulował złożone zamówienia. W rozmowie z VGC przyznał to tajemniczy członek organizacji, mówiąc że sieć sklepów Very, z którego próbowano wykupić sprzęt Microsoftu, odmówiła wysyłki towaru.

Reklama

W komunikacie przedstawiciel sklepu przyznał, że w niedzielę, w wyniku błędu technicznego istniała możliwość zamówienia Xbox Series X i PS5, aczkolwiek w rzeczywistości te towary nie były dostępne w ofercie i wszyscy zainteresowani dostali odpowiedni komunikat o anulowaniu zamówień.

Warto wspomnieć, że Very zabezpiecza się przed masowym nabywaniem konsol i w tym przypadku da się kupić tylko pojedynczą sztukę na dany adres. CrepChiefnotify to grupa, której członkowie w ramach abonamentu uzyskują dostęp do trudno dostępnych towarów.

Chociaż jej założyciele twierdzą, że nie korzystają z pomocy botów, to serwis Business Insider jest innego zdania, zarzucając wykorzystywanie dedykowanego oprogramowania. Niewątpliwie na konsolach nowej generacji chce zarobić duża grupa osób.

Na serwisach aukcyjnych nie brak ofert PlayStation 5 po zawyżonych, względem sugerowanej przez producenta, cenach, co jest oczywiście nieopłacalnym interesem. Dodatkowo domorośli biznesmeni próbowali zarobić, sprzedając zdjęcia konsoli Sony czy nawet pudełka.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Series X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy