​Grand Theft Auto: The Trilogy z niespodziewaną aktualizacją

Rockstar Games zaskoczył wszystkich graczy i opublikował nową aktualizację do cieszącego się niezbyt dobra sławą Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition dostępnego na konsole i komputery.

Ulepszenie klasyka

Po miesiącach oczekiwań, spekulacji i plotek o powstaniu zremasterowanych wydań klasycznych wersji gier GTA, Rockstar potwierdził prace nad projektem ogłaszając wersję Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, która to szybko stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych gier 2021 roku. 

Opracowywana przez Grove Street Games kolekcja zawierała zremasterowane wersje Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas. 

Reklama

Dzięki komercyjnemu sukcesowi odnowiona kolekcja sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy, ale niestety nie została zbyt pozytywnie przyjęła przez krytyków, jak również fanów. Problemem było zmniejszenie wydajności i stabilności spowodowane pojawiającymi się błędami graficznymi związanymi z rozgrywką.

Chociaż Rockstar kontynuował łatanie gry praktycznie od czasu jej wydania, to reakcja na błędy firmy macierzystej Take-Two Interactive pozostawiła wiele do życzenia. W wywiadzie dla CNBC na początku 2022 roku dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick oddalił skargi dotyczące gry, wzbudzając jeszcze większe niezadowolenie wśród wielu fanów serii.

Pomimo dziwnych ruchów i decyzji, Rockstar chcąc zatrzeć złe wrażenie, postanowił wypuścić nową aktualizację Trylogii.

Kolejna aktualizacja

Najnowsza łatka do Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition to aktualizacja tytułu 1.04.5, która jest już dostępna zarówno na konsole, jak i PC. W przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji, przy tej nie podano żadnych szczegółów dotyczących jej zawartości. 

Jedyna zawarta informacja mówi o ulepszeniach stabilności we wszystkich trzech tytułach na wszystkich platformach. Wielu użytkowników strony wsparcia Rockstar Games najwyraźniej uznało ten opis za niejasny i niewystarczający, przez co przy pytaniu “Czy ten artykuł był pomocny?" wybierali opcję "Nie".

Na ten moment można z pewnością stwierdzić, że gracze mają już dość błędów stale obecnych w trylogii GTA i liczą na to, że nowa aktualizacja będzie zawierała ulepszenia mogące realnie wpłynąć na grywalność produkcji. Jednak trzeba pamiętać o tym, że Rockstar aktualnie kieruje całą swoją uwagę na wydanie nadchodzącego GTA VI, przez co fani trylogii mogą jeszcze poczekać, zanim otrzyma ona poprawki, na które naprawdę zasługuje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA | Rockstar Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy