Reklama

​Gracze odtwarzają mapy z GTA VI w oparciu o przeciek

Niedawny wyciek informacji o GTA VI ma nieoczekiwany efekt - gracze starają się ze wszystkich sił, by odtworzyć jak najwięcej potencjalnych lokacji z nowej gry.

Rockstar powoli gasi pożar związany z potężnym wyciekiem informacji związanych z GTA VI. Z sieci znikają nagrania wideo, jak również upublicznione screeny. Fani jednak nieustannie próbują poskładać własnymi siłami to, co zobaczyli na materiałach. Wielu z nich stara się budować całe lokacje z gry, by w ten sposób poskładać w całość własną wersję obecnego w grze miasta.

Kreatywność fanów GTA nie zna granic

Projekt przypomina nieco fanowską mapę do GTA V, która pojawiła się swego czasu na GTA Forum. Jej autor użył nagrań promocyjnych oraz screenów by móc na własne oczy przekonać się jak będzie wyglądało Los Santos. Tym razem mapa odtwarzana jest na podstawie materiałów z przecieku, a autorzy często wykazują się sporą dozą kreatywności by obejść ewentualne roszczenia prawne Rockstara.

Reklama

Prace idą powoli, ale widać postępy

Wiele z materiałów z przecieku wyświetla na ekranie dokładne koordynaty, więc fanom udało się stworzyć szkielet mapy, który pozwala zobaczyć na to jak położone są niektóre lokacje w odniesieniu do innych. Postępy idą powoli, a na GTA Forums toczy się między innymi dyskusja jak najbardziej wiernie odwzorować mapę, nie korzystając jednocześnie z materiałów chronionych prawnie i nie narażać się tym samym na gniew prawników Rockstara.

Oczywiście to nie jedyny projekt tego typu. Inne, tworzone poza forum są już nawet bardziej kompletne, są nawet mini segmenty wprost z nagrań. Jedna z takich map zawiera pewne domysły jak mogą być poprowadzone drogi i granice.

Świat GTA nie przestaje fascynować

Dopóki Rockstar nie zdecyduje się na ujawnienie większej porcji oficjalnego materiału - na co zapewne poczekamy jeszcze ładnych parę lat - starania amatorów nie wyjdą poza odważne spekulacje. Możemy być jednak niemal pewni, że świat w GTA VI będzie olbrzymi, z mapą taką samą lub nawet większą niż Los Santos z GTA V.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy