Gracze błagają twórców o remaster Black & White

​Wygląda na to, że fani gier strategiczny bardzo dobrze wspominają Black & White. Na Reddicie pojawił się ostatnio ciekawy wątek wspominający grę Lionhead Studios.

Black & White pozwalało graczowi wcielić się w boga. Rozpoczynaliśmy swoją przygodę na małej wyspie, której mieszkańcy byli wpatrzeni w nas niczym w obrazek. Ich wiara i wielbienie gracza gwarantowało punkty wydawane później na rozwój wyspy, dbanie o dobrobyt naszych wyznawców i czynienie różnego rodzaju cudów.

Kluczem do rozgrywki był fakt, że nasze decyzje dzieliły się na dobra oraz złe i po ich wykonaniu wyraźnie widzieliśmy konsekwencje naszych czynności. Na nasze czyny reagowali oczywiście również mieszkańcy wyspy, co dawało nam mniejsze lub większe możliwości w ogólnym progresie gry.

Reklama

Jeden z użytkowników r/gaming cofnął się ostatnio do odległych czasów premiery Black & White i wyszedł do graczy z pytaniem, w czyich rękach znajdują się aktualnie prawa do tej marki. Powyższy wątek zyskał sobie sporą popularność i szybko stał się miejscem, gdzie gracze wyrażali zainteresowanie potencjalnym remasterem.

Kwestię praw wyjaśnia z kolei film dokumentalny Noclip. Autorzy wspominają tam, że kod gry oraz własność intelektualna należy teraz do Microsoftu, a prawo do dystrybucji posiada Electronic Arts. O ile któryś z tych gigantów nie nabierze chęci do powrotu Black & White, nie powinniśmy raczej liczyć na remaster.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy