Gracze atakują Insomniac Games za zmiany w Spider-Man: Remastered

​Projektant Insomniac Games, który odpowiada za zmiany w remasterze Spider-Mana, musi mierzyć się z falą hejtu, która dotknęła go, po opublikowaniu materiału przedstawiającego nowy wygląd twarzy głównego bohatera Petera Parkera.

Problem mowy nienawiści dotyka również branżę gier, natomiast fani potrafią skrytykować twórców swojej ulubionej gry nawet za, wydawać by się mogło, mało istotne rzeczy. Ofiarą hejtu jakiś czas temu padło studio Naughty Dog, odpowiadające za The Last of Us: Part 2, a powodem było kilka kontrowersyjnych wątków wprowadzonych do fabuły przez scenarzystów.

Oberwała nawet aktorka użyczająca głosu jednej z postaci. Krytyka nie omija też autorów Spider-Man: Remastered, który przejdzie graficzne zmiany, zaś Peter Parker, główny bohater, otrzyma zmienioną, względem oryginału z 2018 roku, twarz.

Reklama

Właśnie ten aspekt nie spodobał się graczom, którzy postanowili wyładować niezadowolenie na projektancie z Insomniac Games odpowiedzialnym za wspomnianą przemianę. Bryan Intihar podzielił się we wpisie na Twitterze przykładowym cytatem wiadomości, jaką otrzymywał i niestety nie brakuje w niej poważnej groźby. Deweloper zaapelował do fanów o szacunek i ostudzenie emocji, które ewidentnie niektórych poniosły.

Do sprawy odniósł się także Cory Barlog, dyrektor kreatywny w SIE Santa Monica Studio, który poprosił o zaprzestanie mowy nienawiści, podkreślając że Intihar to dobry człowiek jak każdy przedstawiciel studia. Warto wspomnieć, że Insomniac Games pracuje nad kolejną częścią osadzoną w uniwersum Spider-Mana. Tym razem pokierujemy nie Peterem Parkerem, tylko Moralesem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spider-Man
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy