Gra planszowa STALKER to istny hit. Zebrano potężną kwotę w niecałą dobę

Powstaje kolejna gra osadzona w klimacie Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Tym razem jest to STALKER w wersji... planszowej. Niedawno wystartowała oficjalna kampania crowdfundingowa. Producentom udało się już zebrać krocie, a zbiórka nadal trwa.

Gry planszowe są w modzie i nie jest to określenie zbyt górnolotne. Co rusz powstają kolejne intrygujące pozycje. Zaobserwować na tym stale rozwijającym się rynku można jeszcze jeden aspekt - otóż coraz częściej powstają planszowe adaptacje popularnych gier wideo, w skrócie mówiąc - znana gamingowa marka przenoszona jest na planszę.

STALKER: The Board Game hitem. Milion złotych zebrano w trybie ekspresowym

W sieci wystartowała już oficjalna zbiórka pieniędzy na powstanie gry planszowej inspirowanej enigmatycznym światem STALKER-a, znanym z popularnej serii gier wideo. Głównym wydawcą produkcji jest firma Awaken Realms. Już teraz możemy mówić o gigantycznym sukcesie.

Reklama

W zaledwie 3 minuty i 34 sekundy zebrano 50 tys. dolarów, czyli 100% wyznaczonego przez producentów celu. Ale nie ten wynik jest najbardziej imponujący. W niespełna dobę od uruchomienia kampanii udało się zgromadzić prawie 1,4 mln dolarów. Kwota ta stale rośnie, a do końca akcji crowdfundingowej zostało jeszcze blisko 3 tygodnie.

STALKER w wersji planszowej - opis rozgrywki i cechy

STALKER: The Board Game to przygodowa gra survivalowa dedykowana 1-4 graczom, której rozgrywka opiera się na kooperacji. Jak nietrudno się domyśleć, akcja w tej produkcji dzieje się w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia pełnej reliktami, mutantami z domieszką mrocznych nieodkrytych tajemnic. Gra pojawi się domyślnie w sześciu wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim, francuskim oraz hiszpańskim.

Za warstwą mechaniczną w nadchodzącym STALKERZE stoją wybitni twórcy. Za tryb Survival Zone odpowiada znany w branży planszowej Michał Oracz, autor kultowej Neuroshimy Hex!, This War of Mine w wersji planszowej i hitu 2020 roku - Etherfields.

Z kolei historie opowiedziane i przedstawione zostaną przez znanych pisarzy z gatunku Sci-Fi, Marcina Mortkę i Michała Gołkowskiego.

W pudełku z grą znajdziemy m.in. ponad 550 różnych kart, 4 figury Stalkerów, ponad 20 kafelek mapy, 9 scenariuszów, przeszło 150 tokenów, 3 mapy kampanijne i 3 książeczki z opisem kampanii. To oczywiście namiastka tego, co przygotowali dla graczy producenci, a zawartość uzależniona jest od wydania, na zakup którego się finalnie zdecydujemy.

STALKER: The Board Game zadebiutuje w trzech zróżnicowanych pod względem zawartości i rzecz jasna ceny wydaniach:

  • Najtańsza podstawowa edycja kosztować będzie 95 dol. - otrzymamy jedną kopię gry planszowe wraz z wszystkimi celami dodatkowymi.
  • Za 165 dol. otrzymamy wersję Adventurer Pledge, czyli podstawkę + tryb Zone Survival i paczkę z Zagrożeniami
  • Najdroższe wydanie to Explorer Pledge, które prócz podstawowej gry, dodatku Zone Survival i paczki z Zagrożeniami dostarczy: Paczkę z Anomaliami oraz Paczkę Terenów. Za całość zapłacimy 219 dol.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy