Reklama

Gra o wiewiórce z bronią nowym hitem Steam’a?

​Nowa produkcja niezależnego dewelopera Daniela DeEntremonta o szalonej wiewiórce z bronią, której udaje się z łatwością terroryzować ludzi, staje się coraz bardziej popularna, dzięki filmikowi przedstawiającemu... napad.

Zwierzęta przyszłością gier?

Ostatnio coraz częściej możemy zaobserwować nowy trend przedstawiający zwierzęta jako główne postacie gier. Jak widać, zabieg ten wydaje się odnosić spore sukcesy, patrząc chociażby na popularność i pozytywny odbiór niedawno wypuszczonego Straya. Nic więc dziwnego, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać kontynuacji tej koncepcji w innych nowo powstających produkcjach.

Następnym kandydatem mogącym zdecydowanie przyciągnąć wzrok fanów takiej tematyki jest nowo dodana na Steamie gra o wdzięcznym tytule "Squirrel with a Gun". Przedstawia ona, jak sama nazwa wskazuje, wiewiórkę z bronią, prowadzącą bogate życie pełne przestępstw i terroryzowania ludzi dla własnych korzyści.

Reklama

Z opisu gry dowiadujemy się, że tytuł ten będzie  koncentrował się głównie na eksploracji i strzelaniu. Oprócz oczywistej możliwości zarobku, jaką daje rabowanie, gracze będą mogli również pomagać mieszkańcom, za co w ramach podziękowania mają szansę otrzymywać od nich prezenty, takie jak ciasto.

Gra będzie miała również mechanizm odpierania ataków głównych antagonistów określonych mianem "Agentów", co wiąże się również z tym, że gracze będą mogli użyć odrzutu strzelania z broni palnej do wystrzelenia swojej uroczej wiewiórki wysoko w powietrze.

Kreatywność kluczem do sukcesu?

W ostatnio opublikowanych flimikach na Twitterze możemy zobaczyć krótki przedsmak pierwszej rozgrywki.

Po obejrzeniu zapowiedzi całe nasze dotychczasowe wyobrażenie o wiewiórkach może legnąć w gruzach. Obraz puchatego zwierzątka trzymającego na muszce niewinnego człowieka, zdecydowanie wzbudza spore zdziwienie, ale i rozbawienie. Dlatego czytając komentarze możemy zauważyć, iż pierwszy odbiór jest zdecydowanie pozytywny, a użytkownicy chwalą twórcę za prostotę i kreatywność.

Gra ta stała się świetnym dowodem na to, że aktualnie niepotrzebna jest skomplikowana fabuła i wysoki budżet, aby przyciągnąć uwagę publiczności. Dan DeEntremont po tak spektakularnym starcie zebrał już swoją rzeszę fanów, dzięki którym z pewnością otrzyma więcej darowizn potrzebnych do dalszej realizacji projektu.

Aktualnie wiadomo, że gra "Squirrel with a Gun" nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale żeby nie przegapić żadnych informacji możecie ją już teraz dodać do listy życzeń na platformie Steam.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy