​Gra o Tron jako wysokobudżetowa gra wideo? Spójrzcie na to!

Wysokobudżetowa gra wideo z otwartym światem osadzona w tematyce kultowego już serialu "Gra o tron" to mokry sen licznej grupy miłośników całego uniwersum. W serwisie YouTube zadebiutował film powstały z inicjatywy studia "TeaserPlay", który przedstawia autorską wersję tego, jak mogłaby wyglądać gra budowana na licencji wspomnianego serialu.

TeaserPlay od dawna idealnie wpasowuje się łaski graczy. Działalność utalentowanych twórców skupia się na produkowaniu autorskich koncepcji, zwiastunów i animacji z użyciem najnowszych, dostępnych technologii. W przypadku tego studia jest to silnik graficzny Unreal Engine 5, który coraz częściej stanowi bazowe narzędzie i fundament w nowych grach wideo.

Gra o Tron jako gra wideo zaprojektowana na silniku Unreal Engine 5. Niezwykły projekt

Najnowszy film umieszczony na kanale TeaserPlay prezentuje autorską wersję Gry o tron, jako pełnoprawnej, wysokobudżetowej gry opartej o licencję oryginalnego serialu HBO. Zwiastun koncepcyjny, jak już wspomnieliśmy, bazuje na Unreal Engine 5, wykorzystując przy tym technologie ray tracing, Lumen oraz Nanite Virtualized Geometry.

Reklama

Na blisko 2-minutowym filmie przemierzamy majestatyczne i urzekające lokacje, które kojarzyć powinien każdy fan serialu. Spotykamy się również z bohaterami tej produkcji, by po raz kolejny twórcy zabrali nas do zapierających dech w piersiach miejsc okraszonych kapitalnym krajobrazem.

Wszystko potęgowane jest dodatkowo klimatyczną ścieżką dźwiękową. Na pochwałę zasługują animacje postaci, które momentami wyglądają jak żywcem wyjęte z serialu. Nasycenie barw, kontrast oraz gra świateł, to z kolei te aspekty techniczne, których oglądając ten zwiastun, nie da się pominąć.

Projekt idealnie wpasował się w gusta fanów, o czym świadczą komentarze pod umieszczonym filmem. Wpisy internautów wyrażają zachwyt nad zwiastunem i doceniają ogrom starań poczynionych przez TeaserPlay przy produkcji takiej koncepcji.

Game of Thrones na licencji HBO bazujący na powieści George’a R.R. Martina to jeden z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Dzieło nagrodzone zostało jedną statuetką Złotego Globa, natomiast po nagrodę Emmy sięgnęło aż 59 razy.

Przeniesienie złożonego serialowego uniwersum do świata gier w formie produkcji wpasowującej się w standardy gatunku RPG z otwartym światem mogłoby rozbić bank. Czy w przyszłości branża doczeka się takiego hitu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gra o tron | Unreal Engine 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama