Gra fabularna Thorgal ufundowana przez społeczność

Seria komiksów o Thorgalu cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest doskonałym materiałem źródłowym na przeniesienie tego uniwersum do branży gier. Właśnie sfinansowany projekt Thorgal: The Roleplaying Game, czyli pełnoprawnej gry fabularnej osadzonej w tym tajemniczym świecie.

Jakiś czas temu na łamach naszego serwisu pisaliśmy, że w serwisie Gamefound zorganizowano zbiórkę na projekt gry planszowej Thorgal. Produkcja operować ma oczywiście na bazie świata znanego z komiksów. Jest to kooperacyjna gra dla 1-4 graczy pozwalająca wcielać się w tytułowego bohatera, jego żonę Aaricię, syna Jolana lub wojowniczkę Kriss.

Wspomniane wyżej przedsięwzięcie sfinansowano przez społeczność graczy w 85 minut, co jest gigantycznym sukcesem. Teraz z kolei fani Thorgala mają kolejne doskonałe pobudki do "dorzucenia" swojej cegiełki na poczet powstania kolejnej gry z tego uniwersum.

Reklama

Thorgal: The Roleplaying Game to pełnoprawna gra RPG zakorzeniona w "wymagającym świecie wikingów" wyróżniająca się niepodrabialnym klimatem z pogranicza fantasy i sci-fi. Twórcami gry są: Artur Szymała, Dawid Wolski oraz Łukasz Orbitowski. Za wydanie odpowiada Dark Rabbit.

Podobnie jak wcześniejszy projekt, fabularna produkcja o Thorgalu również finansowana jest przez społeczność w serwisie Gamefound. Fani uniwersum, którzy przegapili akcję crowdfundingową, mają jeszcze kilka dni na finansowe wsparcie gry, pomimo tego, że ta już została ufundowana przez blisko 400 sponsorów. Do tej pory zebrano niemal 35 tys. euro, czyli zgromadzono prawie 140% wymaganych środków.

Czym jest Thorgal?

Jest to seria wybitnych, cieszących się sławą komiksów, które są owocem współpracy belgijskiego pisarza Jeana Van Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorz Rosińskiego. Bohaterem dzieł jest tytułowy Thorgal Aegirsson, młody mężczyzna wychowywany przez wikingów Północy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: thorgal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy