Reklama

Gothic 2 Online - polska platforma multiplayer do Gothic II: Noc Kruka

​Gothic 2 Online to darmowa modyfikacja umożliwiająca rozgrywkę wieloosobową w grze Gothic II: Noc Kruka (kopia gry jest wymagana). Jest to miejsce z nieograniczoną rozgrywką, którą gracze tworzą dla graczy - a wszystko to jest osadzone w świecie Gothic.

Dla wielu z nas, seria Gothic jest czymś więcej niż kolejną grą o bohaterze ratującym świat. Jest ona czymś, na czym spora część z nas się po prostu wychowała. Nie jeden za dziecka pozwalał sobie odpłynąć myślami do świata Bezimiennego, czując się jakby jego częścią. Z czasem, stało się to rzeczą możliwą. Już około roku 2007 zaczęły ukazywać się pierwsze projekty umożliwiające grę w Gothica przez sieć, jednakże nie oferowały za wiele możliwości.

Platformą, jaka dała faktyczną nadzieję na przeżycie nowych przygód w tym ukochanym uniwersum był Gothic Multiplayer z roku 2011. Zapoczątkował on erę tworzenia serwerów opartych głównie o trzy tryby gry: Roleplay, Deathmatch i MMORPG. Za godnego następcę GMP można uznać aktualnie funkcjonujące Gothic 2 Online z 2016 roku. Na przestrzeni lat uformował się czwarty tryb, jakim jest Survival. Więcej o trybach gry możecie dowiedzieć się z filmu prezentacyjnego platformy:

Reklama

Co w takim razie cechuje ów projekt?

  • Różnorodność gameplay’u. Praktycznie każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czy to znalazłeś się tu, aby stworzyć nowe osady na serwerze typu Survival, a może jesteś zaprawionym wojownikiem, który to chce brać udział w turniejach klanowych w trybie Team-Deathmatch? To nie dla Ciebie? Może chciałbyś napisać własną historię i stać się częścią fabularnego świata Gothic na serwerach Roleplay? Jeszcze nie? Może w takim razie zainteresuje Ciebie możliwość rozwoju własnej postaci na serwerach MMORPG? Jeżeli dalej nie znajdujesz nic dla siebie, to zajrzyj na G2O, może znajdziesz swoją niszę i stworzysz coś nowego.
  • Społeczność, która mimo upływu lat, mniejsza niż za czasów świetności GMP, nie stoi w miejscu, a ciągle się rozwija. Tak jak ongiś wszystkie serwery powstawały na tych samych, standardowych mapach oraz skryptach, nie cechując się niczym szczególnym, tak teraz zespoły w pocie czoła pracują aby tworzyć nowe światy, autorskie skrypty, bogate paczki serwerowe oraz by dać swoim graczom jak największe możliwości.
  • Grono osób gotowych pomóc w twoich projektach. Nawet jeżeli jesteś tutaj nowy, albo szukasz odpowiedzi na jakieś pytanie związane z projektem czy z grą ogólnie, na Discordzie projektu na pewno uda ci się znaleźć odpowiedź na to, czego szukasz.
  • Możliwość tworzenia skryptów serwerowych za pomocą języka Squirrel, co daje umiejętnemu programiście praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju swojego serwera.
  • Wsparcie dla ciekawych projektów w postaci pomocy w promocji i utrzymaniu kosztów serwera VPS.

Jeżeli chodzi o nadchodzące, ciekawe serwery, fanów trybu Roleplay powinien zainteresować projekt MyKhorinis Roleplay. Serwer oferuje rozbudowany skrypt, a w nim system domów, skrzyń, systemy rzemieślnicze (takie jak m.in. płatnerstwo, myślistwo czy górnictwo), rozbudowany system craftingu, bogatą paczkę serwerową z setkami ubrań, pancerzy i broni oraz autorską mapę opartą o szkielet świata znanego nam z Gothic II, ale w zupełnie nowym wydaniu. Innym wyborem może być Revival MMORPG, serwer również oparty o świat przedstawiony w drugiej odsłonie serii. Przygotowano skrypt, w którym znajdują się m. in. system rozwoju postaci, systemy craftingu, ulepszania ekwipunku, możliwość tworzenia niestandardowych mikstur, system tworzenia i rozwijania gildii oraz terenów gildyjnych, różnorodne misje i wiele, wiele więcej.

Wasz wybór może paść również na Eskaton Deathmatch - projekt szczególnie skierowany w stronę osób, które zainteresowane są doskonaleniem swoich umiejętności walki na ściśle zbalansowanych warunkach. Serwer skupia wokół siebie aktywne, duże community, w tym wiele klanów, do których warto dołączyć, zaczynając swoją przygodę z trybem DM. Eskaton Team jest także odpowiedzialny za prowadzenie wydarzeń o potocznej nazwie "Liga Klanów" oraz innych, cyklicznych eventów opartych na walce między graczami, bądź graczami i komputerem. Jeżeli nie zaciekawiły Cię wymienione projekty, zajrzyj na Discord Gothic 2 Online, na którym znajdziesz ogłoszenia nadchodzących serwerów. Oficjalna strona projektu znajduje się pod adresem: https://gothic-online.com.pl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje