Reklama

Seria Gothic obchodzi 20. urodziny

​15 marca 2001 roku do sklepów trafił pierwszy Gothic, aczkolwiek największą popularnością zwłaszcza w Polsce cieszy się drugi epizod przygód Bezimiennego. Mieliście szansę zagrać w te produkcje? Jak je wspominacie?

Gothic to seria kultowa, która szczególną popularnością cieszy się w Polsce. Pierwsza odsłona przygód Bezimiennego zadebiutowała 15 marca 2001 roku, a rok później trafiła także do naszego kraju.

Piranha Bytes raczej nie oczekiwała aż tak ogromnego sukcesu. Dokładnie 15 marca 2021 roku od tamtego wydarzenia minęło 20 lat, co dla wielu graczy było z pewnością ważnym wydarzeniem, dzięki któremu odżyły wspomnienia związane z marką.

Należy przypomnieć, że Gothic doczekał się 4 pełnoprawnych części, jednak ostatnia jest uważana przez fanów za najgorszą, z kolei najlepiej oceniany pozostaje drugi epizod. Aktualnie trwają prace nad Gothic Remake, za którego odpowiada studio Alkimia Interactive i zgodnie z deklaracją nie będzie to jedyny projekt hiszpańskiej ekipy.

Reklama

Produkcja trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X omijając old genowe konsole. Jak zaznaczają deweloperzy remake ma zachować ducha oryginału, aczkolwiek nie zabraknie nowych elementów dostosowujących całość do dzisiejszych standardów, bo niewątpliwie Gothic, choć jest tytułem kultowym nie zestarzał się godnie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje