Gogle VR Meta Quest mogą otrzymać niezwykle popularną grę

​Coraz głośniej mówi się o tym, że popularny Roblox może zawitać na kolejnych modelach gogli wirtualnej rzeczywistości - Meta Quest - pod koniec tego roku.

Roblox to tytuł, który trafił już na większość popularnych platform do grania, w tym pecety, konsole Xbox oraz telefony komórkowe z systemami iOS oraz Android, jest również dostępny w wirtualnej rzeczywistości na HTC Vive oraz Oculus Rift. Teraz wiele wskazuje na to, że gra może trafić również na kolejne urządzenia wspierające wirtualną rzeczywistość, a to za sprawą gogli Meta Quest.

Reklama

Informacja ta pochodzi z newslettera serwisu The Verge - Command Line. Póki co serwis ujawnił jedynie “zajawkę" informacji na temat nowej wersji gry, a więcej szczegółów ma zostać ujawnione pod koniec tygodnia. Jednak nie jest to pierwszy przeciek i pierwsze plotki na ten temat, więc temat wcale nie wydaje się być absurdalny.

Już w 2021 roku temat przeportowania Robloxa na Questa pojawił się w rozmowach z współzałożycielem studia, które stworzyło grę. Dave Baszucki powiedział wtedy, że port na Questa “ma sens", tym bardziej, że istnieją już wersje na inne modele.

Roblox to nie tylko darmowa gra, ale przede wszystkim prosta i intuicyjna platforma, która pozwala tworzyć własne gry. Dzięki wykorzystaniu pokładów kreatywności graczy zyskała sobie ogromną popularność na całym świecie. Co chwilę powstają kolejne światy i dodatki, a gra nadaje się doskonale zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Możemy w niej tworzyć własne mapy, dodawać im rozmaite ulepszenia jak również poznawać podstawy programowania, dzięki zastosowaniu prostych skryptów w wymyślonym na potrzeby gry języku Lua. Wbudowany w grę czat pozwala wchodzić w interakcje z innymi graczami, a stworzone w grze projekty można im sprzedawać za wirtualną walutę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wirtualna rzeczywistość | Roblox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy