Reklama

God of War: Ragnarok z fantastycznymi wynikami sprzedaży

Sony chwali się, że God of War: Ragnarok jest najszybciej sprzedającą się ich własną grą w historii marki PlayStation.

Informację taką podaje oficjalne konto PlayStation we wpisie na Twitterze. Znajdziemy tam również konkretne dane - w ciągu pierwszego tygodnia od premiery God of War: Ragnarok znalazł 5,1 miliona nabywców. Liczba ta zawiera prawdopodobnie zarówno sprzedaż wersji na PlayStation 5 jak i PS4 oraz kopie cyfrowe jak i fizyczne. Jednak nawet po uwzględnieniu tych informacji i tak ciężko znaleźć drugi tytuł, który mógłby się pochwalić aż tak imponującymi wynikami.

Reklama

Dla porównania - God of War z 2018 roku łącznie rozszedł się w 23 milionach kopii na PlayStation 4 oraz PC do listopada 2022. Natomiast w październiku 2021 raportowano, że było to 19,5 miliona kopii - dodatkowa sprzedaż wyniknęła natomiast z udostępnienia gry nabywcom pecetowym.

Wtedy również był to największy debiut gry Sony na PC - nie jest więc wykluczone, że w przypadku GoW: Ragnarok firma podejmie podobną decyzję i za kilka lat zobaczymy i tę część sagi Kratosa na naszych komputerach, dzięki czemu uda się jeszcze bardziej wzmocnić pozycję gry na rynku.

Ostatnio coraz częściej mówi się o tym, że gry dotychczas ekskluzywne dla PlayStation będą trafiały na komputery. Szlak przetarły wspomniany God of War oraz Horizon: Zero Dawn - druga z wymienionych gier osiągnęła w pewnym momencie na PC sprzedaż bliską naszemu Wiedźminowi 3.

Na początku tego roku informowano o ponad 20 milionach sprzedanych egzemplarzy pierwszej części przygód Aloy na wszystkich platformach. Choć nie mamy najdokładniejszych danych, to można przypuszczać, że obecnie wynik ten przebił już sprzedaż polskiej produkcji - i możemy być niemal pewni, że Ragnarok w wersji na PC pozwoliłby na osiągniecie wręcz historycznych rekordów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War: Ragnarok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy