God of War: Podróż Kratosa do Starożytnego Egiptu

Premiera kolejnych części gry z serii "God of War" jest zawsze wielkim wydarzeniem w branży gamingowej. Studio TeaserPlay postanowiło wykonać ciekawy projekt, w ramach którego zobrazowano podróż Kratosa do... Starożytnego Egiptu.

Marka "God of War" jest znana od lat

"God of War: Ragnarok" był jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2022 roku. Jest to już szósta część słynnej serii gier , której inspiracją była mitologia. Tym razem fabuła gry jest oparta na elementach mitologii nordyckiej. Akcja rozgrywa się w starożytnej Skandynawii, pokrytej białym puchem, lodem i skałami. Producenci serii - Santa Monica Studio już od 17 lat tworzą uniwersum God of War. Można zatem śmiało stwierdzić, że to uniwersum należy do jednego z kanonicznych w historii gier wideo.

Reklama

Do jednej z najbardziej legendarnych części uchodzi ta druga. "God of War 2" premierę miało w 2007 roku. Bohaterem gry był Kratos, żołnierz spartański mszczący się na bogach za śmierć własnej rodziny. Produkcja zdobyła bardzo dużą popularność w środowisku graczy.

To właśnie wtedy seria "God of War" weszła na jeszcze większy poziom rozpoznawalności niż kiedykolwiek. Szczególnie warstwa graficzna zachwycała graczy. Oprawa wizualna była bardzo imponująca, jak na realia 2007 roku. Teraz studio TeaserPlay postanowiło stworzyć niezwykle ciekawą historię na zwiastunie opartym na silniku graficznym Unreal Engine 5 od Epic Games. Obrazuje ona podróż Kratosa do Starożytnego Egiptu.

Podróż Kratosa wyszła doskonale

Kratos jest spartańskim wojownikiem, a prywatnie synem Kallisto oraz słynnego Zeusa. Z uwagi na pochodzenie, postać ta zbyt często nie miała okazji odwiedzać Egiptu. Studio TeaserPlay zajmujące się nieoficjalnymi zwiastunami gier lub ich różnymi wariacjami tym razem postanowiło zobrazować podróż tego wojownika do Starożytnego Egiptu. Jak to zwykle bywa w wykonaniu TeaserPlay, całość jest kapitalnie stworzona.

Najpierw widzimy przybycie do tego kraju, a następnie walkę Kratosa z różnymi potworami. Warstwa graficzna zapiera dech w piersiach i sprawia, że chciałoby się zagrać w tak skonstruowaną fabularnie grę. Po ogólnoświatowym sukcesie "Ragnaroka", tego typu projekty cieszą się szczególnym zainteresowaniem. "God of War" jest aktualnie jednym z bardziej gorących tytułów na rynku, więc podobne projekty powinny powstawać w kolejnych tygodniach dosyć regularnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War | Kratos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy