Reklama

Glyph: Konkurencja dla Oculus Rifta? Wyświetla obraz na siatkówce oka

Poważny konkurent Oculus Rifta? Niewykluczone - firma Avegant zaprezentowała Glyph: urządzenie, które wyświetla obraz z konsoli lub telefonu bezpośrednio na siatkówce użytkownika.

Producenci poprosili o pomoc internautów, a ci jej udzielili - projekt został ufundowany za pośrednictwem Kickstartera w ciągu kilku godzin. Glyph to mobilny wyświetlacz, który wyglądem przypomina połączenie słuchawek z Oculus Riftem.

Tyle że działa inaczej niż ten ostatni. Urządzenie wyświetla bowiem obraz nie tuż przed oczami użytkownika, a na tyle jego siatkówki - będzie on więc ostrzejszy i wyraźniejszy. Odzwierciedla to sposób, w który człowiek widzi naturalnie światło, a dzięki temu wrażenie immersji będzie jeszcze większe niż w przypadku tradycyjnych gogli VR.

Reklama

Sprzęt (od którego będzie można odpiąć część słuchawkową) działać będzie ze smartfonami, konsolami i innymi urządzeniami, które pozwalają uruchamiać multimedia - to oznacza, że w ten niecodzienny sposób nie tylko grać, ale i oglądać filmy.

Dodatkowo z myślą o graczach przygotowano mechanizm śledzący ruchy głowy, wbudowano też żyroskop i akcelerometr. Tak więc, o ile w przeciwieństwie do Oculus Rifta, Glyph nie jest wyświetlaczem stworzonym specjalnie z myślą o wirtualnej rozrywce, producenci nie ukrywają, że jest ona dla nich istotna.

Sprzęt firmy Avegant budzi skojarzenia z Oculus Riftem jeszcze z jednego powodu - podobnie jak wspomniane gogle, Glyph swoje życie zawdzięcza Kickstarterowi. Przedczoraj wystartowała zbiórka pieniędzy na projekt - twórcy na jego realizację potrzebowali co najmniej 250 tysięcy dolarów i kwotę tę udało się zgromadzić w ciągu zaledwie 4 godzin. Obecnie producenci na koncie mają już (w chwili pisania newsa) 780 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 24 dni.

Avegant ma już gotowy prototyp Glypha, który prezentowany był na tegorocznych targach CES. Pieniądze od internautów zostaną wykorzystane do doszlifowania sprzętu i stworzenie kolejnej jego wersji, którą otrzymają osoby wpłacające co najmniej 499 dolarów. Powinna ona zostać wysłana do darczyńców w grudniu tego roku. Dorzucić się możecie TUTAJ. A poniżej znajdziecie wideo-wiadomość od twórców:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje