Ghost of Tsushima - "przerażający" błąd w pecetowej wersji gry

Błędy w grach dzielą się na: irytujące, zabawne oraz... przerażające. Gracz w pecetową wersję Ghost of Tsushima opublikował na Reddicie krótkie wideo ukazujące dziwny bug, który mu się przytrafił podczas zabawy. W pewnym momencie na ekranie jego monitora pojawił się olbrzymi... owad.

Ghost of Tsushima w wersji na PC zadebiutował 16 marca. Przyciągnął na Steamie aż 75 tysięcy graczy jednocześnie. To najlepszy start w historii gier PlayStation na tej platformie. Pomimo licznych pozytywnych recenzji, nie obyło się bez błędów, z których niektóre były zabawne, a inne przerażające. Jeden z graczy doświadczył w grze rzadkiego błędu, który wywołał zdziwienie i śmiech wśród fanów.

Reklama

Użytkownik Reddita, Low-Professional-667, podzielił się filmem ze swojej rozgrywki, na którym widać gigantycznego, gliczującego owada. W porównaniu do zwykłych owadów w grze ten bug (odnotowaliście grę słów? ;-)) stworzył potwora o kolosalnych rozmiarach. Wideo szybko zyskało popularność, a komentarze i spekulacje na temat tego, jak taki błąd mógł się pojawić, zalały internet.

Fani szybko zaczęli żartować, że Low-Professional-667 odkrył przypadkowo zasoby z przyszłego DLC, w którym Jin Sakai walczy z gigantycznymi potworami. Chociaż większość komentarzy była humorystyczna, niektórzy gracze zastanawiali się, jak takie błędy mogą wpłynąć na kod gry. Można się jednak spodziewać, że po tak dużym rozgłosie zespół odpowiedzialny za port szybko przygotuje poprawkę.

Pomimo podobnych - czasem irytujących, czasem zabawnych - incydentów port Ghost of Tsushima na PC jest chwalony za doskonałe wykonanie. Gra oddaje w nasze ręce szeroki wachlarz opcji graficznych, dostosowanych do różnych konfiguracji komputerów. Konwersja, której dokonało studio Nixxes Software, okazała się jednym z największych sukcesów Sony w dziedzinie przenoszenia gier na pecety.

Ghost of Tsushima to gra akcji z otwartym światem, opracowana przez studio Sucker Punch Productions i wydana w 2020 roku na konsolę PlayStation 4 (później doczekała się aktualizacji graficznej dla PlayStation 5). Jej akcja toczy się w feudalnej Japonii, w 1274 roku, podczas pierwszego najazdu Mongołów na Kraj Kwitnącej Wiśni. Wcielamy się w Jina Sakai, młodego samuraja, który po zniszczeniu jego klanu przez najeźdźców staje się tytułowym Duchem Tsushimy.

Ghost of Tsushima oferuje rozległy i piękny świat do odkrywania, pełen mongolskich obozowisk, wiosek do ocalenia i sekretów do odkrycia. Gra łączy w sobie elementy walki, skradania się i eksploracji, a gracze otrzymują dużą swobodę w wyborze sposobu ukończenia misji.

Ghost of Tsushima zebrał bardzo pozytywne recenzje głównie za piękny i szczegółowy świat, wciągającą historię, satysfakcjonujący system walki, dużą swobodę rozgrywki oraz unikalny klimat feudalnej Japonii. Średnia ocen w serwisie Metacritic dla wersji na PlayStation 4 wynosi 8,3/10. Co ciekawe, średnia nota dla wersji pecetowej jest wyraźnie wyższa - 8,7/10.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ghost of Tsushima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy