Reklama

Ghost of Tsushima - filmowa adaptacja gry ma już scenarzystę

​Gracze wyczekujący filmowej adaptacji Ghost of Tsushima mają powody do zadowolenia... ale i do niepokoju.

Wiadomo już, kto napisze scenariusz ekranizacji jednej z najpopularniejszych gier na PlayStation ostatnich lat. Wyznaczono do tej roli Takashiego Doschera. Z jednej strony to powód do zadowolenia, bo wygląda na to, że prace nad filmem nabierają tempa.

Z drugiej zaś można być zaniepokojonym skąpym portfolio scenarzysty. W przeszłości odpowiadał za mało znane produkcje - romans pt. "Only" z 2019 roku czy za dokument "A Fighting Chance".

Reklama

O zaangażowaniu Doschera do prac nad filmowym Ghost of Tsushima poinformował serwis Deadline. Redakcja podała też, że proces powstawania ekranizacji wciąż znajduje się na wczesnym etapie.

Nie wiadomo jednak dokładnie, jak dużo pracy wykonano od marca 2021 roku, kiedy to po raz pierwszy usłyszeliśmy o projekcie. Wówczas poinformowano także, że za reżyserię odpowie Chad Stahelski, znany m.in. z prac nad serią "John Wick".

Ghost of Tsushima - co wiadomo o filmie?

Niestety, poza podanymi powyżej szczegółami praktycznie nic. Wiadomo, że w produkcję zaangażowane jest studio PlayStation Productions. Trwająca w ostatnich latach pandemia koronawirusa prawdopodobnie niejednokrotnie pokrzyżowała plany twórców, ale teraz można mieć nadzieję, że prace ruszą już pełną parą.

Szczególnie że zainteresowanie filmowymi adaptacjami gier wideo jest naprawdę duże. Potwierdził to niedawny sukces finansowy ekranizacji serii Uncharted.

W przyszłości Sony na pewno będzie kontynuować produkcję adaptacji najpopularniejszych gier wideo ze swojej stajni. Jak wiadomo, obecnie powstaje już chociażby serial na podstawie The Last of Us. W przyszłości możemy liczyć też na ekranizacje takich przebojów, jak God of War czy Horizon.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama