Gears of War 4 pozwala na wspólną zabawę posiadaczy PC i Xbox One

Twórcy Gears of War 4 ze studia The Coalition poinformowali, że w grze dostępna jest już funkcja, która pozwala na wspólną rozgrywkę właścicieli PC i Xbox One.

Opcja umożliwia posiadaczom komputerów i konsol sprawdzić się w sieciowych bojach. Jest tylko jeden haczyk - osoby korzystające z klawiatur i myszy mogą zmierzyć się z graczami używającymi padów tylko w tak zwanej "szybkiej grze towarzyskiej".

Wspólna rozgrywka nie jest więc dostępna w standardowych trybach rywalizacji, w ramach których toczą się mecze rankingowe. Autorzy wyjaśniają, że chcieli mieć pewność, że w tych wariantach starcia będą na jak najbardziej zbliżonym poziomie.

Wprowadzenie funkcji zabawy międzyplatformowej poprzedzono testami, które odbyły się w ubiegłym miesiącu. Jak ujawnili przedstawiciele The Coalition, wzięło w nich udział 115 tysięcy użytkowników, choć 91% korzystało z Xbox One, a tylko 9% z PC.

Reklama

Mimo to w aż 90% spotkań - z ponad 750 tysięcy rozegranych - rywalizowali posiadacze komputerów i konsol. Ponadto osiągali podobne wyniki, choć nie na tyle, by umożliwić wspólną rozgrywkę w meczach rankingowych.

Jednocześnie twórcy podkreślają, że kilka pierwszych miesięcy zostanie potraktowanych, jako "okres próbny". Developerzy chcą zweryfikować dane zebrane podczas przeprowadzonych w grudniu testów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gears of War 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy