Gaming Factory porozumiał się z azjatyckim gigantem na wydanie Japanese Drift Master

Warszawski wydawca i producent gier wideo - firma Gaming Factory obecnie skupia się głównie na projekcie Japanese Drift Master. Jest to gra wyścigowa osadzona w japońskim klimacie, co ma się kojarzyć przede wszystkim ze słynną filmową produkcją "Tokio Drift". Teraz podpisano ważne porozumienie, które przybliża polskie studio do wydania gry na rynku azjatyckim.

Japanese Drift Master chce być ważnym przedstawicielem gier wyścigowych

Japanese Drift Master to polska gra, która spotyka się ze sporymi oczekiwaniami ze strony graczy pasjonujących się wyścigami samochodowymi. Jak sam tytuł wskazuje, głównym motywem będzie drifting, czyli kontrolowane uślizgi na specjalnie przygotowanym torze, z których mistrzowie tej dziedziny wychodzą bez żadnych problemów. Deweloperzy do tej pory byli bardzo tajemniczy w sprawie ogłoszeń publikacji nowej polskiej gry wyścigowej. W październiku ukazała się oficjalna zapowiedź gry oraz wydana została wersja demonstracyjna, poprzez którą mogliśmy zapoznać się z niektórymi mechanikami w Japanese Drift Master.

Reklama

Twórcy jednak nie podali oficjalnej daty premiery. Wiemy jedynie, że ma się ona odbyć w czwartym kwartale przyszłego roku i najpierw zostanie udostępniona wersja na komputery osobiste, a potem na konsole. Okazuje się, że październikowy festiwal Steam pomógł znacząco w promowaniu marki.

Gaming Factory zawiera istotne porozumienie

Okazuje się, że polska firma teraz zawarła bardzo istotne porozumienie. Otóż singapurski wydawca - 4Divinity zapłaci Gaming Factory wynagrodzenie w wysokości 1,2 mln euro oraz zainwestuje 600 tys. euro w marketing produkcji Japanese Drift Master. Warto jednak dodać, że głównym globalnym wydawcą JDM pozostaje Gaming Factory. Dodatkowo polski producent i wydawca gier wideo zapewnił sobie udział w sprzedaży tytułu na rynku azjatyckim od pierwszej sprzedanej kopii, natomiast po zwrocie kosztów głównego współwydawcy nastąpi równy podział przychodów. Intencją stron jest podpisanie umowy o współpracy do końca 2023 r.

W zamian za zainwestowaną wcześniej wspomnianą kwotę, 4Divinity zostanie głównym wydawcą tytułu na rynku azjatyckim oraz współwydawcą globalnym. Z kolei Gaming Factory nadal pozostaje głównym, globalnym wydawcą i właścicielem IP gry. Klarowny podział, zapewnia Gaming Factory większość przychodów ze światowej dystrybucji oraz zysk od każdej sprzedanej kopii na rynku azjatyckim, a po zwrocie kosztów głównego współwydawcy, równy podział.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Japanese Drift Master
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy