Reklama

Gaming Evolved: Centrum growe od AMD i serwisu Raptr

Posiadacze konsol mają na swoich platformach jedno centrum rozrywki - Xbox Live oraz PlayStation Network.

Z kolei pecetowcy nie mają jednego konkretnego miejsca lub programu, w którym mogliby zarządzać graniem - rynek podzielony jest pomiędzy kilka usług i aplikacji, ze Steamem i Originem na czele. Zmienić coś w tej kwestii może nowy projekt tworzony wspólnie przez AMD i serwis Raptr. Gaming Evolved wydaje się prawdziwie nowatorską usługą.

Gaming Evolved to program stworzony przez AMD i Raptr - serwis, który pozwala graczom zbierać swoje statystyki z gier na wszystkich platformach sprzętowych pod jednym kontem. Nowa aplikacja ma sprawić, że "granie na PC będzie tak proste jak na konsolach".

Reklama

Użytkownicy będą mogli w sposób szybki i automatyczny dostosować swój sprzęt, by ten uruchomił bezproblemowo daną produkcję. Korzystając z funkcji Control Center połączymy się z umieszczonymi w "chmurze" serwerami, które wykryją naszą konfigurację i dostosują do niej ustawienia konkretnej gry.

Program pozwoli też graczom zbierać prawdziwe nagrody za granie, robić screeny i dzielić się nimi ze znajomymi, transmitować na żywo rozgrywkę za pomocą serwisu Twitch, rozmawiać z przyjaciółmi oraz przeglądać internet. Gaming Evolved znajduje się obecnie w fazie otwartej bety i można pobrać aplikację z TEGO miejsca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje