Gamescom 2022: Dune Awakening – zwiastun nowego survival MMO z otwartym światem

​Miłośnicy survivali z wypiekami na twarzy oglądali wczorajsze Gamescom Opening Night Live. Wśród licznych prezentacji znalazł się Dune Awakening, nowe MMO z otwartym światem w wyjątkowym uniwersum Franka Herberta.

O survivalach jest ostatnio dosyć cicho. Jest to jeden z gatunków, który zawsze cieszył się ogromną popularnością i od czasu do czasu ukazuje się produkcja przyciągająca uwagę milionów graczy na całym świecie.

W ten sposób ogromny sukces odniósł Valheim, oferując dopracowaną i zaskakująco atrakcyjną wizualnie grę. Ostatnio dużo mówi się również o V Rising, survivalu twórców Battlerite z wampirami w roli głównej.

Jeżeli nie odnaleźliście się w żadnym z tych tytułów i nie interesuje was powrót do popularnego ostatnio znów Rusta, na horyzoncie pojawiła się właśnie jeszcze jedna, nowa produkcja - Dune Awakening.

Reklama

Podczas Gamescom Opening Night Live oficjalnie potwierdzono trwające prace nad survival MMO w świecie Diuny. Gra nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery, ale wiemy, że odpowiedzialny jest za nie Funcom, twórca Conan Exiles, a gra ma pojawić się na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Niestety powyższy zwiastun jest tylko cinematiciem, który oficjalnie zapowiada Dune Awakening. Wideo wygląda obiecująco i przypomina pewnie wielu fanom Herberta seans filmu Villeneuve, ale nie pokazuje żadnych fragmentów rozgrywki. Na to przyjdzie nam prawdopodobnie jeszcze trochę poczekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: MMO | Gamescom 2022

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama