Reklama

Dune: Spice Wars otrzymała tryb multiplayer

​Studio Shiro Games wprowadziło do Dune: Spice Wars tryb multiplayer. Od teraz możemy toczyć potyczki nawet we cztery osoby.

Dune: Spice Wars to projekt, który od początku zapowiadano jako długofalowy. Gra co prawda trafiła już do sprzedaży, ale na tę chwilę - i prawdopodobnie jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy - znajduje się w fazie early access.

Studio Shiro Games na start dało nam możliwość zabawy w pojedynkę w luźnych scenariuszach oraz cztery grywalne strony konfliktu: Atrydów, Harkonnenów, Fremenów i Przemytników.

Reklama

Teraz twórcy dodali wyczekiwaną przez fanów opcję rozgrywki przez sieć. W multiplayerze możemy toczyć potyczki dwóch na dwóch albo każdy na każdego. Każdy z graczy wciela się w przywódcę jednej z czterech dostępnych stron, ale jeśli brakuje nam chętnych do zabawy, wolne miejsca może wypełnić sztuczna inteligencja.

Jeśli zdecydujemy się na jej udział w rozgrywce, przed rozpoczęciem możemy ustalić jej poziom trudności. Uczestnicy decydują też o rozmiarze planszy, warunkach zwycięstwa czy o sposobie zachowania czerwi.

Dune: Spice Wars - plany rozwoju

Shiro Games już jakiś czas temu przedstawiło dosyć konkretne plany dotyczące rozwoju Dune: Spice Wars i na razie sprawnie wprowadza je w życie. Latem w grze zadebiutuje kolejna grywalna strona konfliktu (miłośnicy prozy Franka Herberta zastanawiają się, kto to może być).

Jeszcze w tym roku mają do niej trafić m.in. porty kosmiczne, zaawansowane jednostki oraz rozwinięte funkcje doradców. W przyszłości Dune: Spice Wars otrzyma też fabularne kampanie single player, ale twórcy na razie nie poinformowali kiedy.

Dune: Spice Wars jest dostępna wyłącznie w wersji na PC. Gra ukazała się w polskiej wersji językowej. Obecnie można ją kupić na Steamie z 20-procentowym rabatem - za 88 zł, zamiast 110 zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy