Reklama

Gabe Newell zdradza – Valve pracuje nad nowymi grami. Być może w świecie Half-Life

​Gabe Newell, który stoi na czele Valve, wziął udział w internetowej sesji pytań i odpowiedzi, wystawiając się na ostrzał miłośników wirtualnej rozrywki, którzy chcieli się dowiedzieć czegoś na temat przyszłości serii Half-Life. Szef firmy zdradził, że trwają prace nad nowymi projektami.

Podczas akcji zorganizowanej na forum Reddit jeden z użytkowników portalu postanowił zapytać, czy twórcy platformy Steam mają w planach jakiekolwiek projekty, które byłyby pełnoprawnymi grami dla pojedynczego gracza. Co ciekawe, odpowiedź była twierdząca, choć nie podano żadnych szczegółów.

Inny internauta próbował dowiedzieć się, czy kiedykolwiek ukaże się jakaś produkcja, która osadzona byłaby w świecie znanym z serii Half-Life oraz Portal. Newell uznał, że owszem, ograniczając się jednak do krótkiego i lakonicznego "yea".

Warto jednak zaznaczyć, że ewentualny projekt umiejscowiony w uniwersum cyklu o przygodach Gordona Freemana niekoniecznie musi być trzecia odsłoną serii czy wspomnianym tytułem dla pojedynczego gracza. Szef Valve zdradził bowiem także, że jego firma eksperymentuje z technologią wirtualnej rzeczywistości, która jest "bardzo ważnym narzędziem do tworzenia interesujących gier".

Reklama

Poza tym należy nadmienić, że tak naprawdę specjalne demo, które przygotowano z myślą o HTC - goglach VR - również osadzone było w świecie Half-Life i Portala. Twórcy Steama niekoniecznie muszą więc pracować nad jakąś większą produkcją.

Newell zdradził również, że Valve korzysta z technologii Source 2. Na silnik przeniesiono niedawno nastawioną na zabawę sieciową grę DOTA 2 i wykorzystywany jest też w przypadku innych projektów, które nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje