Flashback 2: W sieci udostępniono ekskluzywny trailer klasyka sprzed lat

Flashback to jedna z najbardziej ikonicznych gier wideo w historii. Ujrzała ona światło dzienne już ponad 30 lat temu i od tamtej pory istnieje bardzo głęboko w sercach i umysłach graczy na całym świecie. Teraz zapowiedziano premierę drugiej części tej produkcji. Na kanale IGN na YouTube opublikowano trailer, w którym przedstawiono miasto, w którym będzie rozgrywała się fabuła tejże produkcji.

Flashback ikoną wśród gier wideo

Flashback ma bardzo bogatą historię. Zaczyna się ona już w 1992 roku, gdy studio Delphine Software postanowiło wypuścić na rynek swoją grę akcji. Była to dwuwymiarowa produkcja dla jednego gracza. Akcja działa się w 2142 roku. Nasz bohater budzi się w dżungli na księżycu Saturna. Nasza postać znalazła się tam w wyniku splotu różnych wydarzeń, ale jego świadomość zupełnie zanikła.

Nie wie, w jaki sposób znalazł się w kosmicznej przestrzeni. Znajduje on natomiast tajemniczą kostkę, na której zapisana jest przeszłość bohatera i dzięki temu dowiaduje się o swoich danych osobowych. Jego (i naszym) zadaniem jest uchronienie świata od zagłady. Gra zrobiła duże zamieszanie na dość ubogim wówczas rynku gier wideo.

Reklama

W 1995 roku nastąpiła kontynuacja zatytułowana "Fade to Black". Teraz poznaliśmy ekskluzywny ponad minutowy trailer Flashback 2. Za produkcję tej gry odpowiada francuskie studio Microids. Współpracuje ono z jednym z twórców oryginału - mowa o Paulu Cuissecie.

Na wieść o powstaniu drugiej części Flashbacka wśród graczy powstał spory entuzjazm. W tym środowisku od kilku lat panuje dosyć duża tęsknota za powrotem do gier sprzed wielu lat. Twórcy zdają się to zauważać i na rynku pojawia się coraz więcej produkcji, które są rebootami, remasterami czy remake’ami starych tytułów. Jednym z największych hitów zapowiadanych na drugą połowę 2023 roku jest reboot Mortal Kombat 1.

W poprzednich latach na półkach sklepowych pojawiały się odświeżone wersje Mafii 1 oraz 2, czy trzech części Grand Theft Auto (III, Vice City oraz San Andreas). Produkcje te w bardzo różny sposób zostawały odbierane przez rynek. Ostateczna wersja Mafii była świetnie przyjęta, zaś produkcja od Rockstara już niekoniecznie. Nieco innym przypadkiem jest Flashback 2, gdyż jest to kontynuacja tytułu po ponad 30 latach. Teraz studio Microids odkrywa coraz więcej kart. Przedstawienie miasta może naprawdę zrobić spore wrażenie.

Twórcy przedstawiają Nowy Waszyngton

Na trailerze widzimy przedstawienie miasta, w którym będzie odgrywała się akcja fabuły. Mowa o Nowym Waszyngtonie, czyli metropolii, która jest udekorowana w iście cyberpunkowym stylu. Jako że akcja rozgrywa się w XXII wieku, to widzimy mnóstwo futurystycznych elementów. Nie brakuje także rozświetlających miasto neonów.

Na fragmencie rozgrywki widzimy, jak prowadzony przez nas główny bohater imponuje fizycznością, przeskakując nad różnymi przepaściami w bardzo ekwilibrystyczny sposób. Fizyka w tej grze naprawdę wygląda bardzo solidnie. Zatem zarówno oprawa graficzna, jak i fizyka robi całkiem dobre wrażenie i może być to produkcja, która stanie się sporym hitem w końcówce 2023 roku. Nowy Waszyngton to miejsce, w którym będą mogli zanurzyć się fani cyberpunkowego klimatu.

Gra będzie miała swoją premierę już niebawem, gdyż planowana jest na listopad tego roku, choć dokładna data co do dnia publikacji, nie została jeszcze ogłoszona. Flashback 2 będzie dostępny na konsole PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch oraz PC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Flashback 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy