Flashback 2: Twórcy pokazali trailer kontynuacji legendarnej gry

Gracze, którzy swoją przygodę z wirtualną rozgrywką zaczynali w pierwszej połowie lat 90-tych na pewno znają popularną wówczas grę Flashback. Produkcja sci-fi podbiła serca fanów na całym świecie. Teraz po latach pojawi się kontynuacja tej legendarnej już produkcji. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun Flashback 2.

Gry z uniwersum Flashback to historia gamingu

Flashback ma bardzo bogatą historię. Zaczyna się ona już w 1992 roku, gdy studio Delphine Software postanowiło wypuścić na rynek swoją grę akcji. Była to dwuwymiarowa produkcja dla jednego gracza. Akcja działa się w 2142 roku. Nasz bohater budzi się w dżungli na księżycu Saturna. Nasza postać znalazła się tam w wyniku splotu różnych wydarzeń, ale jego świadomość zupełnie zanikła.

Nie wie, w jaki sposób znalazł się w kosmicznej przestrzeni. Znajduje on natomiast tajemniczą kostkę, na której zapisana jest przeszłość bohatera i dzięki temu dowiaduje się o swoich danych osobowych. Jego (i naszym) zadaniem jest uchronienie świata od zagłady. Gra zrobiła duże zamieszanie na dość ubogim wówczas rynku gier wideo.  

Reklama

W 1995 roku nastąpiła kontynuacja zatytułowana "Fade to Black". Teraz poznaliśmy trailer Flashback 2. Za produkcję tej gry odpowiada francuskie studio Microids. Współpracuje ono z jednym z twórców oryginału - mowa o Paulu Cuissecie.

Za kilka miesięcy wydany zostanie Flashback 2!

Akcja znów nas przeniesie do XXII wieku, gdzie świat stanie u progu globalnego konfliktu. Zjednoczone Światy muszą stawić czoła inwazji Morphów, prowadzonej przez szalonego generała wojsk. Przedstawiony przez twórców gry trailer jest istnym wehikułem czasu i funduje nam powrót do przeszłości.

Na filmie możemy zobaczyć, jak wielką rewolucję przeszła produkcja od 1992 roku do teraz. Nie jest to nic dziwnego na przestrzeni 30 lat, ale i tak zwiastun niesie za sobą ogrom nostalgii. Na tę produkcję będziemy musieli jeszcze jednak trochę poczekać. Premiera Flashback 2 zapowiadana jest na 16 listopada 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Flashback 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy