Reklama

Five Nights at Freddy's nie doczeka się szóstej odsłony

Ciesząca się sporą popularnością seria niezależnych horrorów Five Nights at Freddy’s nie otrzyma szóstej części. Przynajmniej na razie.

Autor cyklu - Scott Cawthon - przyznał, że pracował nad kolejną grą, ale projekt anulował. We wpisie opublikowanym na forum Steama wyjaśnił, że głównym powodem podjętej decyzji była po prostu niechęć do dalszego rozwijania serii w takiej formule.

Developer podkreśla, że produkcja, którą można byłoby określić szóstą odsłoną Five Nights at Freddy’s, powstawała od ponad miesiąca. Projekt skasował jednak, ponieważ doszedł do wniosku, że "ignoruje pozostałe rzeczy w życiu próbując sprostać ogromnym oczekiwaniom" fanów.

Cawthon podkreślił jednocześnie, że anulowanie kolejnej odsłony serii nie oznacza, że rezygnuje z tworzenia kolejnych gier - wręcz przeciwnie. Zaznacza również, że nie porzuca cyklu z mechanicznymi zwierzakami w rolach głównych.

Reklama

Projektant sugeruje jednak, że może przygotować osadzone w wykreowanym przez siebie uniwersum produkcje, które jednak bazowałyby na innych mechanizmach rozgrywki. Jako przykład - choć raczej żartobliwy - podaje strategię ekonomiczną polegającą na zarządzaniu pizzerią z pierwszych dwóch odsłon Five Nights at Freddy’s.

Warto też zaznaczyć, że obecnie trwają prace nad następną powieścią bazującą na serii, a także filmem kinowym opartym na cyklu. Cawthon przygotowuje również specjalną odsłoną, która projektowana jest z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje