Firaxis zapowiada nową Cywilizację. Prace nad grą już trwają

​Na swoim koncie na Twitterze Firaxis ogłosiło start prac nad nową częścią Cywilizacji. Od premiery poprzedniej edycji minęło już prawie 7 lat.

Mimo tak długiego stażu na rynku, Cywilizacja VI nadal otrzymuje DLC, a “Leader Pass" wciąż daje graczom nową zawartość. Jednak Firaxis stwierdziło chyba, że czas najwyższy na nową część i poinformowało graczy o trwających pracach:

Reklama

Seria Cywilizacja korzeniami sięga roku 1991. Ogłoszenie kolejnej części dla fanów marki nie jest szczególną niespodzianką, bo zazwyczaj kolejne edycje pojawiają się co około 5-6 lat. Za każdym razem wiele osób zastanawia się co jeszcze można do niej dodać i w jaki sposób usprawnić, by sprawić, by była nowym doświadczeniem - a twórcom jakimś cudem się to nadal udaje.

Największa zmiana w serii nastąpiła prawdopodobnie przy okazji Civ V, kiedy to dodano do mapy heksagonalne pola, zamiast kwadratowych, które widniały na niej wcześniej. Inną dużą zmianą było dodanie jednostek układających się jedna na drugiej. W pewnym momencie do serii zawitał też mod “Next War", gdzie gracze mogli walczyć z komputerowo kontrolowanym Franklinem Rooseveltem.

Z początku był naszym sojusznikiem, ale kiedy tylko decydowaliśmy się zaatakować kogoś, Roosevelt używał naszego wroga jako wasala, powiększał swoje imperium i kończył wojnę. Pod koniec rozgrywki mogliśmy jednak rozbudować swój arsenał atomowy i zaatakować imperium Roosevelta. Co prawda nasi naukowcy ostrzegali nas, że zniszczymy całą planetę, ale większość pewnie nigdy nie posłuchała ostrzeżeń, dopóki gra nie ogłosiła naszego “barbarzyńskiego zwycięstwa".

Co do nadchodzącej nowej części - z pewnością do ogłoszenia konkretów jeszcze daleka droga, a co dopiero do premiery gry. Jak tylko będą jednak pojawiały się nowe ogłoszenia na jej temat, będziemy was informować.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy