Final Fantasy XV: Sequele, system walki i nietypowa historia

Z ostatniej wypowiedzi pracującego nad Final Fantasy XV Tetsuyi Nomury wynika, że, choć gra będzie stanowić spójną całość, jej historia zostanie rozwinięta w kolejnych częściach.

Tetsuya Nomura odniósł się do nietypowego, jak na Final Fantasy, systemu walki, który zaobserwować mogliśmy w opublikowanym ostatnio materiale filmowym z gameplayem oraz równie nietypowej dla serii "natury" historii w grze.

Oba elementy wynikają z faktu, że gra początkowo nie miała należeć do "głównego" cyklu. Sam Nomura mówi zresztą, że pozwolił na zmianę nazwy z Final Fantasy Versus XIII na Final Fantasy XV dopiero wtedy, kiedy został zapewniony o tym, iż oba aspekty zostaną zachowane.

Możemy się też spodziewać, że sequele w jakiś sposób rozwijające historię "piętnastki" pojawią się dość krótko po premierze tej części - podobnie jak w przypadku Final Fantasy XIII. Nomura mówi bowiem, że nie chce kazać nam długo czekać na kolejne odsłony serii.

Tetsuya Nomura dodał, że od momentu podjęcia decyzji o przeskoczeniu na następną generację twórcy odkrywają możliwości zawarcia w grze trybu online. Nie wykluczył również planów dotyczących PS Vita i smartfonów (choć nie sprecyzował, o jakie plany chodzi).

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Final Fantasy XV | Square Enix | E3 2013

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy