Reklama

Final Fantasy VII Remake zadebiutować ma na PC i PS5 jeszcze w tym roku

​Remake kultowego Final Fantasy VII podobno zmierza na PC, a jak wynika z najnowszych plotek, zadebiutować może wraz z wersją przygotowywaną na PS5. Premiery spodziewać możemy się w tym roku.

Final Fantasy VII dość powszechnie uznawane jest za najlepszą odsłonę tej popularnej serii gier jRPG i wielu fanów gatunku czekało na całkowity remake tej pozycji. Starzy wyjadacze mogli dzięki temu odświeżyć sobie tę pozycję w nowoczesnym wydaniu, z grafiką przystającą do współczesnych standardów i dubbingiem, a wielu graczy, którzy dotychczas nie mieli okazji zapoznać się z tym przeszło 20-letnim tytułem, mogło w końcu sprawdzić o co tyle szumu.

Jak na razie gra dostępna jest jednak jedynie na PlayStation 4 (i PlayStation 5, ale tylko w ramach wstecznej kompatybilności), ale wkrótce ma to ulec zmianie. Co prawda właściciele Xboxów oraz Nintendo Switch wciąż będą musieli obejść się smakiem, ale jak podaje użytkownik Resetera, znany jako KatharsisT, który znany jest w społeczności jako wiarygodne źródło informacji z branży gier, Square Enix planuje wkrótce zapowiedzieć pecetowe wydanie Final Fantasy VII Remake, które zadebiutuje wraz z wersją PS5 jeszcze w tym roku.    

Reklama

Co warto podkreślić, nie są to pierwsze doniesienia o pojawieniu się tego tytułu na PC i już w grudniu 2019 roku Square Enix i Sony sugerowali, że PlayStation otrzyma jedynie czasową wyłączność na tę produkcję. Co więcej, w kwietniu 2020 roku pojawił się nawet oficjalny trailer, który zawierał materiały z PC. Niemniej jednak, jak na razie premiera na tę platformę nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Ciekawe, czy Final Fantasy VII Remake na PC i PS5 doczeka się wsparcia dla takich technologii jak ray tracing? Po cichu na to liczymy, a nieocenione na pewno okaże się też wykorzystanie dysku SSD. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy