Reklama

FIFA 23: Jak położyć zawodnika za murem podczas rzutu wolnego przeciwnika?

FIFA 23 ma dostarczyć wielu bardzo interesujących opcji, których nie było w poprzednich częściach gry. Jedną z nich ma być umożliwienie położenia piłkarza pod murem na murawie, by zapobiec silnemu strzałowi po ziemi. W tym artykule wytłumaczymy, w jaki sposób możemy dokonać takiego manewru. Z pozoru wydaje się on być bardzo łatwy, lecz na pewno będzie potrzebna dłuższa chwila, by go opanować do perfekcji. Zapraszamy do lektury.

FIFA 23 tuż, tuż...

Gracze z całego świata z wielką niecierpliwością czekają na najnowszą grę z serii FIFA. Jest to legendarna seria gier piłkarskich, która powstała w 1994 roku z okazji Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych. Ówczesna edycja nosiła nazwę FIFA: International Soccer i była nastawiona wydźwięk globalny. Świadczy o tym chociażby obecność Piotra Świerczewskiego i Davida Platta na okładce pudełka. Było to zdjęcie z meczu Anglia - Polska w 1993 roku.

FIFA 94 była grą w wielu miejscach bardzo niedopracowaną, choć EA Sports z roku na rok poprawiała swój produkt. Wirtualna piłka nożna od "Elektroników" miała wówczas jednego groźnego konkurenta na rynku w postaci Sensible Soccer. Kanadyjskie studio jednak bardzo szybko sprawiło, że FIFA stała się hegemonem na rynku. Później przez wiele lat na rynku dominował duopol w postaci FIFY oraz Pro Evolution Soccer.

Reklama

Obie piłkarskie pozycje na zmianę prześcigały się i w opinii wielu graczy to produkt od KONAMI był lepszy pod wieloma względami, szczególnie w warstwie fizyki. FIFA dziś jednak dominuje na rynku i nie ma żadnego widocznego dla siebie konkurenta. 30 września na rynku ma się pojawić kolejna, ostatnia już część z serii FIFA - FIFA 23.

Wakacje to już czas, gdy poprzednia FIFA raczej jest wyeksploatowana przez graczy i często zaczyna się nudzić. Dlatego też miliony graczy na całym świecie czekają na "dwudziestkę trójkę". Twarzą gry jest jak w poprzednim roku francuski napastnik PSG - Kylian Mbappe. Głośno też było o tym, że na okładce pierwszy raz pojawiła się kobieta - mianowicie Sam Kerr z londyńskiej Chelsea.

FIFA 23 ma nieść za sobą kilka nowych rozwiązań technologicznych i regulaminowych. Jedną z nich ma być możliwość położenia zawodnika pod murem. Taka czynność ma zapobiec strzałom po ziemi podczas wykonywania rzutów wolnych przeciwnika. Jak tego dokonać, by efektywnie zatrzymać uderzenie piłki przez przeciwnika przeciwnika po murawie? Wytłumaczymy to już poniżej.

FIFA 23 zapewnia rzuty wolne w nowej formule

Od kilku lat na światowych boiskach widzimy trend zawodników kładących się na murawie za murem podczas rzutów wolnych w pobliżu bramki. Ma to na celu zapobieganie przed strzałami po ziemi, gdy mur wyskakuje w powietrze. Wielokrotnie zdarzało się, że zawodnicy wykorzystywali tę lukę i umieszczali piłkę w siatce, zaskakując bramkarza rywali.

Najsłynniejszym momentem tego typu zagrywki obronnej było w meczu FC Barcelony z Gironą w ramach ligi hiszpańskiej. Wówczas sam Lionel Messi ustawił się pod murem, co spotkało się z wielkimi kontrowersjami, że sam kapitan "Dumy Katalonii" musi leżeć na ziemi.

W serii FIFA do tej pory ta opcja nie była możliwa. Teraz ku ucieszy wielu fanów jak najbardziej realistycznej rozgrywki, zasada ta ulegnie zmianie. Tłumaczymy, w jaki sposób można osiągnąć zamierzony cel, położenia jednego z naszych piłkarzy tuż za murem.

Jak położyć się za murem? Należy użyć lewego drążka, aby przesunąć piłkarza, który jeszcze nie stoi w murze, w kierunku tego muru. Gdy wychylimy lewy drążek, zawodnik powinien ustawić się wówczas za murem i położyć

Niestety samodzielnie będzie można przetestować tę opcję dopiero w ostatnich dniach września. Na 30 dnia tego miesiąca zaplanowana jest premiera. Gracze, którzy wykupią wersję Ultimate powinni otrzymać dostęp wcześniej. Wówczas oficjalnie poznamy sterowanie oraz wszystkie nowości, jakie przygotowało dla graczy studio EA Sports.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy