Reklama

Far Cry 6 - nowy trailer, na którym Giancarlo Esposito przemawia do graczy

​Jesteś gotowy, by umrzeć za swoją sprawę? Pyta gracza Anton Castillo (Giancarlo Esposito), podczas gdy przerażony Kylo Ren (Adam Driver) stara się zmierzyć długość nogawki w jego nowym garniturze. Machina marketingowa Ubisoftu zaczyna nabierać coraz większej prędkości, a najnowszy materiał udowadnia, że firma wie, jak zwrócić uwagę graczy.

To właśnie do nich bezpośrednio zwraca się Giancarlo Esposito w dość zaskakującym i oryginalnym trailerze nadchodzącego Far Cry 6. Wideo jest bardzo zgrabnie wyreżyserowane i balansuje na granicy pastiszu. Twórcy tym razem skupili się na ukazaniu najbardziej zwariowanych broni i akcji, w jakich przyjdzie nam brać udział.

Ale nie dajcie się zwieść - "Far Cry słynie ze swoich złoczyńców". Giancarlo Esposito jak nikt nadaje się do tej roli. Aktor zdobył olbrzymią popularność, grając opanowanego do granic niemożliwości złoczyńcę w serialu Breaking Bad. Wydaje się, że w podobny sposób przedstawiony będzie Anton Castillo, a przynajmniej tak sugeruje najnowszy zwiastun.

Reklama

I tak, Far Cry słynie ze swoich złoczyńców. Niestety, zazwyczaj są oni zbyt mało eksponowani, a fabuła głównego wątku rozmywa się na setkach, powtarzalnych i niekoniecznie porywających zadań pobocznych (oczywiście co kto lubi). Czy wiesz, że Vaas - ikona serii Far Cry - występuje w grze łącznie przez około 15 minut?

Z drugiej strony, czy nie pokazuje to kunsztu Ubisoftu w tworzeniu głównych złych? Jeśli postać widziana na ekranie przez 15 minut jest w stanie odcisnąć takie piętno na serii i wyśrubować oczekiwania graczy w stosunku do kolejnych przeciwników, pozostaje pochylić czoło.

Far Cry 6 - z tego, co widać na trailerach - będzie największą grą z serii. Rodzi się zatem obawa o płynność opowiadania historii i o to, że będziemy zbyt bardzo odciągani od jej poznawania. Z kolei postać, w którą przyjdzie nam się wcielić, po raz pierwszy będzie widoczna na cutscenkach - to daje nadzieję na naprawdę duży nacisk na kwestie fabularne. 

Pozostaje tylko czekać do 7 października. W Far Cry 6 zagramy na Amazon Luna, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One oraz Xbox Series X.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje