Fani Final Fantasy 16 będą musieli długo poczekać na PC port

​Miłośnicy Final Fantasy muszą uzbroić się w cierpliwość albo zdecydować się na zakup PlayStation 5. Port FF 16 niestety prędko nie pojawi się na PC.

Final Fantasy to legenda wśród japońskich RPG. Nawet starsze odsłony mają wciąż mnóstwo fanów, a rosnąca w ostatnich latach popularność MMORPG FF XIV sprawiła, że po całą serię sięga coraz więcej graczy. Nic więc dziwnego, że na Final Fantasy 16 czeka mnóstwo osób i nie wszystkie z nich posiadają PlayStation 5.

Reklama

Podobnie jak wiele gier third party, Final Fantasy 16 będzie tylko czasowo ekskluzywne dla platformy Sony. Nowa produkcja Square Enix ma zadebiutować 22 czerwca 2023 roku i ma pozostać wyłącznie na PS5 przez co najmniej pół roku, do 22 grudnia. Teraz okazuje się jednak, że port na PC może prędko nie ujrzeć światła dziennego.

Temat ten zaadresował ostatnio producent Final Fantasy 16. Naoki Yoshida jasno stwierdził, że port nie będzie gotowy pół roku po premierze gry na PlayStation 5. Zespół skupiony jest podobno aktualnie na optymalizowaniu konsolowej wersji i zadbaniu o to, żeby działała zgodnie z oczekiwaniami fanów w dniu premiery.

Niestety Yoshida nie zdradził, kiedy możemy spodziewać się portu FF16 na PC. Krótko poinformował jedynie, że chciałby na pewnym etapie stworzyć swojej nowej gry na komputerach osobistych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Final Fantasy 16 | Square Enix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy