Reklama

Fallout 5 powstanie, ale najpierw...

​Bethesda planuje rozpoczęcie prac nad Falloutem 5, ale dopiero w momencie, gdy ukończone zostanie The Elder Scrolls 6.

Todd Howard, reżyser i producent wykonawczy w Bethesda Game Studios, udzielił wywiadu serwisowi IGN, w którym opowiedział o planach na najbliższe lata.

Zapowiedział rozpoczęcie prac nad piątą częścią serii Fallout, ale zaznaczył, że dojdzie do tego dopiero wtedy, gdy studio ukończy swój obecny, olbrzymi projekt - The Elder Scrolls 6. Wiadomo już zatem, że Fallout 5 będzie kolejną dużą produkcją Bethesdy.

Reklama

Niestety - i dla fanów The Elder Scrolls, i dla miłośników Fallouta - prace nad szóstą odsłoną TES-a wciąż są na bardzo wczesnym etapie. Howard oznajmił w rozmowie z dziennikarzem IGN, że gra znajduje się obecnie w fazie preprodukcji.

Biorąc pod uwagę, że The Elder Scrolls 6 będzie olbrzymim RPG-iem z akcją osadzoną w otwartym świecie, nie należy spodziewać się jego premiery wcześniej niż w 2025-2026 roku.

The Elder Scrolls 6 - wiem, że nic nie wiem

Prace nad The Elder Scrolls 6 są na tak wczesnym etapie, że od oficjalnej zapowiedzi w 2018 roku wciąż nie wiemy o grze praktycznie nic. W sieci krążą różne pogłoski. Mówi się, że akcja szóstej części kultowej serii RPG-ów zabierze nas do prowincji Hammerfell lub na kontynent Akavir.

Gra prawdopodobnie powstaje na bazie odświeżonej technologii (ta wykorzystana w The Elder Scrolls 5: Skyrim jest już mocno przestarzała). Z myślą o niej gruntownie przebudowano silnik Gamebryo.

The Elder Scolls 6 trafi zapewny wyłącznie na pecety i konsole, które określa się jeszcze obecnie mianem next-genów. Jednak na Xboksach Series X|S gra może być czasowym exclusive'em. Nie byłoby w tym nic dziwnego, skoro Bethesda jest od jakiegoś czasu własnością Microsoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy