Fallout 5 - kiedy może zadebiutować wyczekiwana gra z uznanej serii?

Gracze w ostatnich dniach zatapiają się w kilku produkcjach z uznanej serii Fallout, równolegle doświadczają immersyjnych opowieści prezentowanych w wysoko ocenianym serialu Fallout zrealizowanym przez Amazon. Zewsząd rodzi się kluczowe pytanie: Kiedy możemy spodziewać się premiery kolejnej gry z serii?

Fallout rozgrzewa serca milionów graczy

Aktualnie seria Fallout przeżywa swój renesans, co objawia się w olbrzymiej popularności kilku gier z tego postapokaliptycznego cyklu. Fallout 4, Fallout 76 i Fallout New Vegas to tytuły, które w ostatnich kilku dniach podwoiły wręcz swoją bazę graczy. Wynika to oczywiście z premiery serialu Fallout, który stanowi adaptację gier z tej serii.

Równolegle do debiutu serialu, który - podkreślmy: zbiera bardzo pozytywne noty - Amazon pokusił się o udostępnienie najnowszej odsłony cyklu, Fallouta 76, za darmo w ramach abonamentu Prime Gaming. Grę możecie przypisywać do swoich bibliotek, a pod tym adresem wyjaśniamy, jak możecie to zrobić.

Reklama

Od głównej premiery Fallouta 76 minęło jednak już kilka ładnych lat, więc weterani serii zadają sobie i twórcom jedno zasadne pytanie: Kiedy może nastąpić debiut kolejnej części, Fallouta 5? Odpowiedź na tak sformułowane pytanie nie należy do najprostszych i nie jest jednoznaczna.

Fallout 5 nieprędko. Wcześniej na światło dzienne wyjdzie nowe The Elder Scrolls

O grze Fallout 5 wiemy niezbyt wiele. Pewne jest to, że będzie kontynuacją uznanego cyklu RPG osadzonego w postapokaliptycznej scenerii. Wiemy też, iż nad procesem produkcyjnym i samym wydaniem gry czuwać będzie Bethesda Softworks, twórcy m.in. Starfielda czy kultowej serii The Elder Scrolls.

Sporą podpowiedzią związaną z potencjalną datą premiery Fallouta 5 może być harmonogram cyklu wydawniczego Bethesdy. Spójrzmy jak prezentowała się rozpiska debiutujących po sobie dużych dzieł od tego dewelopera:

  • 2006 - Elder Scrolls 4: Oblivion
  • 2008 - Fallout 3
  • 2011 - Elder Scrolls: Skyrim
  • 2015 - Fallout 4
  • 2018 - Fallout 76
  • 2023 - Starfield

Pewne jest też to, Bethesda pracuje nad grą The Elder Scrolls VI. Dokumenty z procesu sądowego pomiędzy Micosoftem a Federalną Komisją Handlu w USA wskazywały, że gra może pojawić się na sklepowych półkach w 2026 roku. Oceniając jednak racjonalnie - ten scenariusz wydaje się mało prawdopodobny, a samej premiery tego RPG-a wypatrywać trzeba raczej w latach 2027-2029.

Fallout 5 i wizja odległej dekady?

To rzuca dosyć pesymistyczny scenariusz dla fanów Fallouta. Warto zauważyć, jak z perspektywy czasu wydłużał się cykl wydawniczy Bethesdy. Ok. 15 lat temu nowe gry od tego producenta powstawały co 2-3 lata. Okno premiery między Falloutem 76 a Starfieldem to już z kolei... pół dekady.

Proces projektowania, tworzenia i wydawania gier z gatunku AAA przez Bethesdę znacząco się wydłużył. Jeśli The Elder Scrolls VI pojawi się faktycznie w 2027 lub 2028 roku, to raczej nie ma co liczyć na debiut kolejnego Fallouta przed 2030 rokiem.

Oczywiście wszystko to w dużej mierze opiera się na domysłach, ale czyste liczby i statystyki nie wskazują, by w tych predykcjach można było się znacząco pomylić. Podsumowując, zupełnie nie zdziwimy się, jeśli Fallout 5 zaliczy swoją premierę w latach 2030-2033. Z perspektywy dynamicznie rozwijającej się branży gamingowej rok 2033 brzmi jak niesamowicie odległa perspektywa. Nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i... czekać.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bethesda Softworks | Fallout
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama