Fallout wraca do łask. Jak odebrać darmowe gry: Fallouta 76 i Brotherhood of Steel?

Tego właśnie spodziewaliśmy się kilka tygodni temu. Serial Fallout, który zadebiutował już na platformie Amazon Prime Video, istotnie wpłynął na popularność gier z postapokaliptycznego cyklu Fallout. Podpowiadamy, jak odebrać dwie gry z tej serii.

Jak odebrać gry: Fallout 76 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel?

Jeśli jesteście żądni przygód w najnowszej grze z serii, czyli Falloucie 76, to grę możecie odebrać w ramach abonamentu Amazon Prime Gaming. Subskrypcja upoważnia Was do bezpłatnego przypisania tej gry do swojej biblioteki zarówno na platformie PC, jak i na konsoli Xbox.

Jeśli natomiast jesteście użytkownikami Steama i chcecie za darmo wytestować Fallouta 76, to możecie to zrobić jeszcze przez dwa dni na platformie od Valve. Po tym czasie bezpłatna rozgrywka nie będzie już jednak możliwa.

Reklama

To jednak nie wszystko. Miłośnicy klasyki zapewne doskonale kojarzą hitowego Fallouta Tactics: Brotherhood of Steel, który debiutował na rynku w 2001 roku. Gra osadzona w klimacie postapokaliptycznym z turową rozgrywką mocno wpasowała się w łaski enmtuzjastów tego typu klimatów. Teraz grę możecie zgarnąć bezpłatnie do 16 kwietnia bieżącego roku za pośrednictwem usługi Prime Gaming, a następnie GOG Galaxy.

Jeśli chodzi zaś o bezpłatne odebranie Fallouta 76 na Xboxach i pecetach, możecie tego dokonać w ramach usługi Prime znacznie dłużej - dokładnie do 15 maja. Takiej oferty przegapić nie można, zwłaszcza jeśli jeszcze nie mieliście okazji posmakować hitu Bethesdy.

Aktualnie Fallout 76 cieszy się sporą popularnością na platformie Steam. Jeszcze kilka dni temu do gry meldowało się w dziennym szczycie kilka tys. graczy. Teraz postapokaliptyczny tytuł przyciąga ponad 30 tys. użytkowników, a mowa tylko i wyłącznie o społeczności zgromadzonej na Steamie.

Serial Fallout zachwycił krytyków i widzów

Oczywiście wszystko to silnie skorelowane jest z debiutem serialu Fallout, który pojawił się na platformie Amazon Prime Video dokładnie 11 kwietnia. W ramach abonamentu od Amazona możecie obejrzeć na raz wszystkie osiem odcinków produkcji.

Jak na razie możemy mówić o naprawdę udanym dziele. Fallout jest jedną z najlepszych adaptacji gier wideo w historii - tak głoszą recenzje i oceny tego tytułu. W branżowym serwisie Rotten Tomatoes produkcja Amazona uznaje wyższość tylko jednego hitu i to z ubiegłego roku - The Last of Us, nomen omen osadzonego również w klimacie postapo.

Na rodzimej platformie Filmweb serialowy Fallout może pochwalić się imponującą oceną na poziomie 8,0/10. Krytycy przyznali tej adaptacji również wysoką notę 7,6/10. W zagranicznym serwisie IMDB.com produkcja cieszy się jeszcze większym uznaniem. Na ponad 50 tys. ocen średnia nota wynosi 8,7/10.

Fani w swoich recenzjach chwalą udane przeniesienie klimatu znanego z gier z serii Fallout. Swoje robi też doborowa obsada aktorska. Na ekranie oglądać możemy: Ellę Purnell (jako Lucy), Aarona Motena (Maximus), Moisesa Ariasa (Norm MacLean), Kyle’a MacLachlana (Hank MacLean) czy Waltona Gogginsa (Ghul).

Warto na końcu przypomnieć, że usługa Amazon Prime dostępna jest w Polsce nadal w promocyjnej cenie. Po wykorzystaniu miesięcznego okresu próbnego za subskrypcje roczną zapłacicie jedynie 49 zł, a w ramach niej otrzymacie dostęp do biblioteki filmów i seriali (m.in. serialu Fallout) i bezpłatnych gier (Fallout 76 czy Fallout Tactics).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76 | Amazon | Bethesda Softworks | darmowe gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy