Reklama

Evil Genius doczeka się sequela

Studio Rebellion przygotowało niespodziankę dla fanów Evil Genius. Przedstawiciele firmy poinformowali, że wydana w 2004 roku gra doczeka się pełnoprawnej kontynuacji.

Szczegółów na temat projektu nie ujawniono na razie zbyt wiele. Odpowiedzialni za produkcję developerzy zdradzili jedynie, że prace rozpoczęły się stosunkowo niedawno, bo podczas tegorocznej wiosny.

Tytuł powstaje przy użyciu przygotowanego przez studio Rebellion silnika Asura. Technologię ekipa wykorzystała w wielu swoich poprzednich grach - między innymi w poszczególnych odsłonach cyklu Sniper Elite.

W opublikowanym filmie szef ekipy - Jason Kingsley - podkreślił, że kontynuacja Evil Genius 2 nie będzie bazowała na modelu F2P. Gra na razie tworzona jest z myślą o PC, ale autorzy nie wykluczają, że w przyszłości trafi także inne urządzenia.

Reklama

Poprzednia część serii w swoich założeniach przypomina kultowego Dungeon Keepera. Gracze wcielają się w złoczyńcę, a jednym z głównych zadań jest rozbudowa tajnej bazy antybohatera i próba podbicia świata. Produkcja ma formę strategii czasu rzeczywistego.

Niewykluczone, że podobnie będzie wyglądał sequel. Daty premiery drugiej odsłony jednak nie podano, co jednak jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że - jak wspomniano - prace dopiero rozpoczęto. Poniżej można obejrzeć nagranie, w którym Kingsley ogłasza projekt:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy