Everspace 2 opuszcza Early Access

​Po udanej kampanii na Kickstarterze oraz dwukrotnym przełożeniu daty premiery, kosmiczny symulator Everspace 2 opuszcza w końcu program Early Access na Steamie i jest dostępny w pełnej wersji. Cenę ustalono na 161,99 złotych, a na graczy czeka cała galaktyka do rozstrzelania.

Projekt ma dość ciekawą historię, w której ważny jest niespodziewany polski akcent. Otóż datę debiutu przekłada dwukrotnie po to, by nie kolidować z kolejnymi terminami premiery Cyberpunk 2077. Tytuł Rockfish Games miał wyjątkowego pecha w tej kwestii, lecz w końcu się ukazuje.

Everspace 2 to kosmiczny symulator, ale stawiający nieco większy nacisk na dynamiczne strzelanie - jak było już w pierwszej części. W porównaniu z pierwowzorem po śmierci nie musimy już jednak zaczynać kariery od początku, ponieważ stan świata zostaje zachowany, nawet po wybuchu.

Reklama

To "dynamiczna strzelanka dla jednego gracza z mnóstwem eksploracji, łupów i klasycznych elementów RPG" - czytamy w opisie. Właśnie znajdywanie coraz potężniejszego wyposażenia dla naszej jednostki będzie jednym z ważniejszych aspektów rozgrywki - właśnie na wzór gier RPG.

"Podczas kampanii poznasz przyjaciół, którzy mają własne historie do opowiedzenia. Dołączą do ciebie w trakcie misji pobocznych i zapewnią korzyści na koniec gry, gdzie od legendarnych łupów będą dzielić cię brutalne starcia i bezwzględne wyzwania" - napisano dalej na karcie produktu.

Fabuła zaczyna się w momencie, gdzie kończyło się pierwsze Everspace. Konflikt między ludźmi oraz kosmitami z rasy Okkar został zażegnany, ale nadal nie brakuje fabryk wypluwających z siebie tysiące ludzkich klonów i to właśnie na tym zagrożeniu koncentruje się opowieść najnowszej odsłony.

Zajmiemy się nie tylko strzelaniem, ale także innymi atrakcjami, jak handlowanie czy eksploracja. Walki z całą pewnością jednak nie unikniemy. Zasiądziemy za sterami całej plejady statków kosmicznych wybierając spośród niezliczonych, zróżnicowanych klas i modyfikując je do perfekcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Everspace 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy