Everspace 2 opóźnione przez Cyberpunk 2077 – po raz drugi

​Kosmiczny symulator Everspace 2 ma wyjątkowego pecha co do Cyberpunk 2077. Według obecnych założeń produkcja miała ukazać się - we wczesnej wersji - w połowie grudnia obecnego roku. Teraz twórcy zweryfikowali jednak te założenia, by nie musieć konkurować z polską mega produkcją.

Nowa data premiery to styczeń 2021 roku - jeszcze bez konkretnego dnia. Warto wspomnieć, że niedawno na identyczny krok - przełożenie z grudnia na styczeń - zdecydowali się twórcy z nowozelandzkiego Grinding Gear Games w przypadku kolejnego rozszerzenia dla Path of Exile.

"Konwersja oryginalnego Everspace na konsole obecnej generacji była dla nas sporym wyzwaniem w przeszłości i możemy sobie tylko wyobrazić, jakim wyzwaniem musi być w przypadku gry tak masywnej, jak Cyberpunk 2077 na Xbox One i PlayStation 4" - napisał Michael Schade, szef Rockfish.

Reklama

"Niestety, to także wielki cios dla wszystkich innych gier zaplanowanych na ten sam tydzień. Wiemy, że oba tytuły mają wspólną grupę odbiorców, więc zdecydowaliśmy się zwolnić miejsce i przełożyć premierę na styczeń" - dodano w oficjalnym komunikacie wystosowanym przez deweloperów gry.

W przypadku Everspace 2 sytuacja jest o tyle "zabawna", że poprzednio produkcję planowano na wrzesień. Ostatecznie twórcy zdecydowali się jednak zrezygnować z tej daty właśnie po tym, jak na wrzesień przełożono także... Cyberpunk 2077. To więc drugi raz, gdy dochodzi do takiej sytuacji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Everspace 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy