Evercade EXP. Złodzieje okradli ciężarówki z limitowanymi retro konsolami

W ostatnich dniach miał miejsce przykry incydent, który przytrafił się brytyjskiej firmie Blaze Entertainment. Napadnięto i okradziono na ciężarówki przewożące zapasy retro konsol Evercade EXP w wersji Limited Edition.

Evercade EXP to przenośna kompaktowa konsola kierowana do wszystkich fanów retro gamingu. Urządzenie debiutowało na rynku kilka miesięcy temu jako naturalny następca konsol Evercade Handheld i Evercade VS. Panel wyposażony jest w wyświetlacz LCD 4,3", 4 GB pamięci, baterię zapewniającą blisko 4,5 godziny pracy, a także 18 zainstalowanych gier.

Konsole Evercade EXP padły łupem złodziei. Zmasowany atak na ciężarówki?

Ze względu na dosyć niską cenę Evercade EXP znalazło swoich wiernych zwolenników. Nie wszyscy jednak klienci otrzymają w najbliższym czasie swój wymarzony sprzęt. Jak poinformował producent Blaze Entertainment, ciężarówki transportujące wspomniane konsole w limitowanej wersji zostały napadnięte i okradzione.

Reklama

oficjalnym komunikacie możemy wyczytać, że żadna osoba w tym przestępstwie nie ucierpiała. Szkody liczone są jedynie w zakresie asortymentu z edycji limitowanej. Zapasy przemieszczały się między magazynami, w celu późniejszej wysyłki do klientów w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych regionach. Producenci spekulują, że mogli mieć do czynienia z celowym i zorganizowanym atakiem.

Oświadczenie mówi także, że zapasy na terenie Europy nie zostały okradzione i pomyślnie dotarły do docelowych magazynów. "Niestrudzenie pracujemy za kulisami, współpracując z Policją, oceniając sytuację i opracowując plan działania, który możemy jak najdokładniej i jak najszybciej przekazać naszym klientom i fanom" - wybrzmiały kolejne treści.

Blaze poinformowało również, że pracuje już nad reprodukcją towaru, a następnie najszybszej jak to tylko możliwe wysyłce do klientów. Producenci skontaktują się ze wszystkimi klientami, których towar padł łupem złodziei.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przenośna konsola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy